تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18630
تاریخ انتشار: ج, 1396/10/08 - 23:08
یادداشت/محمدعبادی
دزدان دروغگو
دزدان دروغگو
محمدعبادی از فعالان اجتماعی و یکی از منتقدان به وضع موجود اقتصادی در شهرستان بیله سوار در یادداشتی با عنوان "دزدان دروغگو" به کوتاهی نویسندگان در موضوعات اختلاس و غارت بیت المال انتقاد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، داستان چوپان دروغگو، داستان غیر واقعی است که در آن نویسنده غایت کار کسانی که دروغگو بوده وبه این عادت زشت گرفتار شده اند؛ نشان داده است .

شاید او درعصری این داستان را به رشته تحریر در آورده که دروغ در جامعه رشد فزاینده ای داشته و او میخواسته با این پدیده زشت مقابله ویا درد و رنج مردم زمانه خود را درقالب یک داستان کوتاه بیان نماید اما چرا او این تهمت زشت را به چوپانان نسبت داده و شغل شرافتمندانه چوپانی را به زیر سوال برده است ؟

 بنظر می رسد نویسنده داستان جفا درحق این قشر زحمتکش رواداشته وگناه نابخشودنی مرتکب شده است.

به هر حال هرچه بوده و هراتفاقی در آن مقطع زمانی افتاده باشد، نویسنده داستان در حق چوپانان بی احترامی نموده و باید از آنان طلب مغفرت و حلالیت نماید.

فارغ از این ایراد اساسی، این داستان نکات پند آموز زیادی دارد که همه ما آن را در سنین کودکی آموخته و تا پایان عمر در حافظه ذهن خود ثبت و ضبط نموده ایم اما سوالی که همیشه ذهن مرا به خود مشغول کرده، این است که با این همه دروغ سازماندهی شده از سوی حلقه قدرت و غارت و چپاول بیت المال توسط آنان، چرا نویسندگان امروزی سکوت اختیار کرده و فریاد نمی کشند ؟در آن صورت شاید صندوق فرهنگیان و دیگر موسسات پولی و مالی ما به غارت نمی رفت .

 ای کاش ما هم به داستان سرایی  می پرداختیم ، اما اینبار نه داستان چوپان دروغگو،  بلکه داستان دزدان دروغگو .

 ای کاش داستانی می ساختیم که در آن چوپان دروغگو برای همیشه از ذهن ما درآن  داستان افسانه ای پاک می شد ./محمد عبادی

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد


دیدگاه شما