تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 16539
تاریخ انتشار: ي, 1395/09/21 - 10:01
چه عواملی باعث عدم تحقق شعارهای انقلابیون شده است ؟
شعارهای انقلاب کجا و اوضاع امروز کجا !!!
شعارهای انقلاب کجا و اوضاع امروز کجا !!!
نزدیک 40 سال از عمر انقلاب اسلامی می گذرد اما با گذشت این سالها چه عواملی باعث عدم تحقق شعارهای انقلابیون شده است ؟ که امروز شاهد اختلاس های کلان، حقوق های نجومی و اشرافی گری در جامعه هستیم.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، شعار شرکت کنندگان در راهپیمایی سال 57 و همه مردم ایران درهرشهر و برزنی که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد این شعار بود.« ما دین علی داریم پهلوی نمی خواهیم ، برابری برادری حکومت عدل علی ».

یادش بخیر من در آن سال نوجو ان 12  ساله  ساکن در یکی از روستاهای محروم که در کلاس اول راهنمایی مدرسه نوبنیاد شهر گرمی مشغول تحصیل بودم .

 حس کنجکاوی در هر راهپیمایی مرا همانند هر ایرانی به خیابان می کشاند و نمی دانستم چه اتفاقی دارد می افتد هرکسی براساس یک هدفی در مقابل سربازان مسلح قرار می گرفت . اما من هنوز از نبوغ فکری لازم برای تشخیص اتفاقی که داشت می افتاد، برخوردار  نبودم .

علت قیام مردم و هدف شرکت کنندگان در راهپیمایی برایم قابل فهم نبود معلمان نه تنها ما را تشویق به شرکت در راهپیمایی می نمودند بلکه آنها همیشه جلوتر از ما حرکت می کردند و از ما نیز مواظبت می نمودند، تا اتفاق ناگواری برای ما پیش نیاید .

در یکی از روزهای سرد پاییزی در اوج قیام مردم ایران به همراه معلمان خود در راهپیمایی شرکت نمودیم  و در یکی از میادین اصلی شهر در محاصره سربازان مسلح قرار گرفته بودیم . تیر اندازی شروع شد. معلمان شجاع و باغیرت ما نه تنها از ما محافظت می  نمودند، بلکه سینه های خود را در مقابل سربازان سپر کردند و شعار می دادند: مارا بکشید، اما به دانش آموزان شلیک نکنید.

 بدری معلم جوان و با غیرتی که سینه خود را چاک کرد و با افسران و سربازان شاه درگیر شد و فریاد می زد: بکشید مرا ........و اینچینین بود، داستان آن روزهای فراموش نشدنی ملت برزگ ایران .

چه عاملی باعث شد مردم یکدل و یک صدا این بزرگترین رویداد تاریخی را در آن زمان را رقم زدند و بعد از پیروزی نیز در جنگی نابرابر در مقابل دشمن تا به دندان مسلحی بایستند .

 دلایل بروز و ظهور این رویداد بزرگ را از شعارهایی که مردم سر می دادند قابل فهم است که البته کسانی بودند که از روی غرض و دشمنی در داخل و  خارج دلایل بی ربطی برای ظهور این انقلاب مطرح کردند که ما وارد بحث آن نمی شویم .

اما آنچه برای ما مهم و قابل واکاوی است ، در سی هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که شاهد اختلاس های کلان، حقوق های نجومی، اشرافی گری و........هستیم ، چه عواملی باعث عدم تحقق شعارهای انقلابیون وخواسته های آنان شده است ؟

و یا چرا ما از بیشتر شعارهای این انقلاب که برگرفته از اعتقادات دینی مردم بود، عدول نمودیم ؟

شعارهایی که در اول نگارش این متن ذکر شد چند درصد عمل شده است ؟

متاسفانه سوال های متعددی که پاسخی برای آن وجود ندارد .

یادداشت: محمد عبادی

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد


دیدگاه شما