تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 16348
تاریخ انتشار: س, 1395/08/18 - 11:14
دعوت سلیقه ای از خبرنگاران در جلسات اداری شهرستان بیله سوار
طی روزهای گذشته جلسات متعددی مانند شورای اداری شهرستان و یا جلسات مهم دیگری در محل برخی فرمانداری های منطقه مغان یا در مکانهای دیگری برگزار می شود اما این برنامه ها با دعوت سلیقه از خبرنگاران همراه است

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان،طی روزهای گذشته جلسات متعددی مانند شورای اداری شهرستان و یا جلسات مهم دیگری در محل فرمانداری های منطقه مغان یا در مکانهای دیگری برگزار می شود اما این برنامه ها با دعوت سلیقه از خبرنگاران همراه است.

مگرنه این است که خبرنگاران چشم و گوش و زبان گویای مردم هستند و باید اقدامات دولت و مسئولین را به مردم اطلاع رسانی نمایند تا بلکه مردم بدانند در شهرشان چه می گذرد، اما این روزها شاهد هستیم دعوت از خبرنگاران در برخی شهرستانهای مغان سلیقه ای شده است و مثل اینکه عده ای امروز تمایلی برای اطلاع رسانی ندارند یا که شاید دوست ندارند بعضی ها در جلسه باشند که این موارد تعجب برانگیز است.

آقایان مسئول شما با این عملتان به جای تعامل تقابل ایجاد میکنید، جامعه زمانی پیشرفت میکند و توسعه می یابد که سه ضلع مثلث مردم ، مسئولان و رسانه با هم تعامل داشته باشند و بصورت همگرا عمل کنند.

مسئولین باید بدانند اصطلاحی در بین اهالی قلم و خبرنگاران است  که ،نماینده ، وزیر ، فرماندار ، شهردار ، چپ ها ، راست ها  و دیگر صاحب منصبان می آیند و می روند و این ما روزنامه نگاران و خبرنگاران هستیم  که می مانیم وبعد از رفتن شما قلم خواهیم زد و از شما خواهیم گفت.

مردم ما خواهان دانستن عملکرد مسئولین هستند نه شنیدن مدح و ثنای آنها ، مسئولین نباید در حق این قشر از جامعه کم لطفی نمایند نباید برای پوشش هر خبری تنها از رابط صدا و سیما و فقط برخی از اصحاب رسانه های خاص یا بهتر بگوییم سلیقه ای دعوت به عمل آید.

علیرغم اینکه از سوی خبرنگاران بارها قضیه عدم تعامل با رسانه ها منتقل شده و هر دفعه قول بهبود روابط با خبرنگاران را داده شده اما چه سود که از عمل خبری نیست.

خبرنگاران ، نویسندگان ، عکاسان خبری عشق اطلاع رسانی سالم به افکار عمومی را در دل دارند ؛ قلبشان به خاطر پیشرفت و توسعه شهرشان می تپد ، نوشته هایشان از ته دل می باشد ، هرگز تحت تأثیر قدرت و ثروت قرار نمی گیرند چرا که خبرنگار واقعی و مردمی را غیر از اطلاع رسانی سالم چیزی دیگری سیراب نمی سازد.

آقایان مسئول شما که خود بر این باور هستید ، اقدامات و کارهایی را که برای شهرمان انجام می گیرد باید در اختیار مردم قرار گیرد و رصد کردن تصمیماتی را که شما در جلسات می گیرید، وظیفه رسانه ها می باشد و می دانید که بهترین شاهدان و ناظران برای پی گیری مصوبات و اقدامات شما و انعکاس آن به مردم همین رسانه ها هستند که با هزینه شخصی پیگیر تمام جلسات هستند ، اینروزها از خود سئوال نمی پرسید راستی چرا بعضی از آنها در جلسات نیستند؟

 

اینکه علت این سلیقه ای عمل کردن چیست بماند تا بعد ، اما انتظار از فرمانداران که خود همواره داعیه رسانه ای بودن و همراهی با رسانه ها را دارند و همیشه پاسخگوی تلفن رسانه ها بوده چرا برخورد یکسانی در دعوت از رسانه ها در جلسات اداری ندارند.

و چرا به جز مسئولین و روابط عمومی چند اداره، بقیه روابط عمومی ها ی ادارات و مسئولین همکاری مطلوبی با همه خبرنگاران ندارند؟

این درد و دل برخی از خبرنگاران بود .انتظار می رود این مشکلات مرتفع شود و همکاری وتعامل هرچه بیشتری میان ادارات و نهادها با خبرنگاران برقرار گردد.

آنچه که واضح و مبرهن است اینکه مسئولین محترم باید برای بکار گیری از رسانه ها ی شهرستان ها و نقش آنان در فراهم نمودن بستر فرهنگی و اقتصادی جامعه در سالی که رهبر معظم انقلاب آنرا سال اقتصاد مقاومتی، اقدام وعمل نامیده است با آنان همکاری وتعامل بیشتری داشته باشد و آنان را در تقابل خود نبیند.

و در آخر فراموش نکنیم «مطبوعات پلیس اجتماع و دیده بانهای جامعه مدنی هستند نه تابلوی های تبلیغاتی برخی از صاحب منصبان«

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد


دیدگاه شما

دیدگاه‌ها

وای به ندی

خبر نگاران رسالتی مهمی دارند نباید مانع کار اونها شد