تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 16203
تاریخ انتشار: پ, 1395/08/06 - 06:43
چندي است كه خبرهاي مربوط به اختلاس صندوق ذخيره فرهنگيان آن هم با رقم هاي نجومي ذهن هاي همه فرهيختگان و جامعه را مخدوش كرده است.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، چندي است كه خبرهاي مربوط به اختلاس صندوق ذخيره فرهنگيان آن هم با رقم هاي نجومي ذهن هاي همه فرهيختگان و جامعه را مخدوش كرده است.
موضوعي كه متاسفانه نشان از سيستماتيك بودن اين نوع تخلفات مي دهد و همانگونه كه رهبر معظم انقلاب بارها بر آن تاكيد كرده اند متاسفانه جامعه به سمت اشرافي زدگي سوق داده مي شود و شايد اين آخرين اختلاس براي خوي اشرافي گري مديران ناكارآمد غير انقلابي نباشد زنگ خطري كه مدتهاست صداي آن گوش ها را مي نوازد اما برخي از مسئولان به هر دليلي دوست ندارند اين هشدار را جدي بگيرند.
از موضوع حقوق هاي نجومي كه برخي آن را سهم خود از انقلاب پنداشتند و كتمان هاي وزير سابق آموزش و پرورش راجع به صندوق، همه و همه دست در دست هم مي دهند تا شكاف بين مسئولان و مردم را زياد كنند. اين حركتها كه به بي اعتماد سازي مردم به نظام منجر مي شود. اما به راستي در كشوري كه چتر اطلاعاتي و امنيتي ما، هزاران كيلومتر گسترده تر از مرزهاي ايران عزيزمان گسترده شده است چرا اينگونه اتفاقات مي افتد؟
بي انصافي است كه همه تقصيرها را گردن مديرعامل بازداشتي صندوق بياندازيم مگر او مقام مسئول و بازرسي در تشكيلات نداشته اند؟ به نظر نگارنده بايد قوه قضائيه اين بار علاوه بر مرتكبان اين تخلف بزرگ اقتصادي، از زمينه سازان اين تخلف نيز بازجويي داشته باشد تا بلكه ريشه اين درخت ناميمون در نظام اسلامي خشكانده شود.
تخلف در صندوقي كه متعلق به بيش از يك ميليون فرهنگي كه اين روزها با مشكلات معيشتي دست و پنجه نرم مي كنند گناهي نابخشودني است. در حالي كه وزير محترم همواره در برابر گلايه هاي به حق فرهنگيان عزيز همواره از كمبود و نداشتن پول سخن گفته است حال براي من جاي سئوال است پس اين همه كه جناب غندالي بزرگ به جيب زده اند از كجا آمده است؟
به دور از هر گونه سلايق سياسي و حزبي اينكه 8 ميليارد تومان پول بي زبان از ذخيره هاي فرهنگيان زحمتكش كه با كمترين حقوقي در سنگر علم به جهاد مشغولند برداشته شود و تنها وزير آموزش و پرورش به جاي پاسخگويي عزل شوند قابل پذيرش نيست.
پاداش هاي 700 ميليوني و خريد ساختمان 120 ميلياردي، 800 خودروهاي لوكس 200 ميليوني و وامهاي چند ميليوني بي حساب و كتاب براي مديران صندوق فرهنگيان و هزاران حرف و حديثي كه هر فرهنگي با مرور آن از اشتياق خدمتش كم مي شود.
فقط به يك مورد بسنده كنم كه با پول خريد 800 خودروي لوكس مي توان 15 هزار نفر فرهنگي را صاحب پرايد كرد، آرزويي كه براي خيلي از فرهنگيان به قيمت پس انداز 5 سال حقوقشان تمام مي شود.
استاندارد دوگانه دولت تدبير و اميد در برخورد با اين موضوع قابل پذيرش براي افكار عمومي نيست
رئيس جمهور محترم اگر حضرتعالي واقف به اين موضوع بوديد كه بايد مي بوديد در همان روزهاي آغاز، بايد وزير كتمان گر خود را عزل مي كرديد، نه اينكه پس از اين همه رسوايي و رو شدن هزاران سند و مدرك و بازداشت مديران متخلف با عزل مصلحتي جناب فاني صورت مساله را پاك كنيد.
آقاي روحاني انتخابات نزديك است و مردم هنوز حرفهاي شما را در دوره قبل به ياد دارند كمي به گذشته برگرديد و آن حرفهاي قشنگي كه درباره فساد و اختلاس زديد براي وزيرانتان بيان نماييد.
آقاي رئيس جمهور مشكل رابطه يا عدم رابطه با شيطان بزرگ نيست واجب آن است كه دست اين مفت خورها و اختلاس گران و گشاده بازها از سفره مردم كوتاه كنيد.
گرچه كشف اختلاس هنر دستگاههاي قضايي است اما بايد سازوكاري انديشيده شود كه جلوي شكل گيري فساد گرفته شود و گرنه با برگزاري فرماليته جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي مشكلي حل نخواهد شد.
وقتي دولت براي پرداخت يارانه مصيبت عظما اعلام مي كند بايد ديد براي به جيب زده شدن يارانه يكصدوپنجاه ميليون نفر توسط مديران صندوق چه حكمي دارد كه وعده سيب و گلابي دهد؟
اميدوارم نمايندگان ملت با چشم بصيرتشان همه زواياي پنهان اين ماجرا را رصد كرده و در مقام ملزم كردن دولت به پاسخگويي در برابر اين فساد باشند.
* فرهاد فولادي، دانشجوي دكتري رياضي

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد


دیدگاه شما