تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15826
تاریخ انتشار: ش, 1395/06/13 - 13:18
کنسرت یا اشتغال جوانان...؟ / طرح «مهر درخشان رضوی» گامی در جهت فرهنگ سازی
طی چند روز گذشته برخی افراد و چهره های فرهنگی وابسته به دولت با جوسازی و اظهارنظرهای ماجراجویانه، در حمایت از برگزاری کنسرت در شهرهایی همچون....

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، طی چند روز گذشته برخی افراد و چهره های فرهنگی وابسته به دولت با جوسازی و اظهارنظرهای ماجراجویانه، در حمایت از برگزاری کنسرت در شهرهایی همچون مشهد مقدس بر امده اند و ادعا دارند این کنسرت ها موجب نشاط و شور و حال در جامعه می شود در حالیکه در بیشر این مراسم ها اتفاقات و صحنه های غیر اخلاقی و شرعی دیده می شود هرچند که اجرای کنسرت ها در شهر زیارتی مشهد با مخالفت صریح امام جمعه این شهر لغو شده است .

اما در این راستا اجرای طرح هایی همچون طرح مهر درخشان رضوی که توسط سازمان بسیج در بیشتر شهرستانها اجرا می شود و مسئولان بسیج این کارها را در جهت فرهنگ سازی صورت می دهند گامی در جهت تعمیق مبانی و ارزشهای دینی در بین جوانان است و به نوعی مخالفت با برگزاری کنسرت های غیراخلاقی است که مضرات و خطرات اجتماعی و فرهنگی ان جبران ناپذیر است و هر روز شاهد نمایان شدن چهره ها و خوانندگانی هستیم که در مخالفت با مبانی اسلام و ارزشهای انقلابی به برگزاری کنسرت در پوشش فرهنگی اقدام می کنند.

اجرای طرح هایی همچون طرح مهر درخشان رضوی که یکی از دهها طرح فرهنگی و عقیدتی نهاد مبارک بسیج  بوده و مورد تحسین است به تنهایی نمی تواند مشکلات اجتماعی پیش روی جوانان را حل کند لذا مسئولان مربوطه در زمینه اشتغال و ازدواج باید تصمیمات عملی و اساسی اتخاذ کنند.

مراکز و وزارت خانه های تصمیم گیر در موضوع اشتغال و ازدواج جوانان نیز طی سالهای اخیر در دولت اقدامات خوبی را برنامه ریزی کرده اند اما عدم اجرای ان برنامه ها و کج شدن مسیر مدیران از اهداف اصلی، جامعه اماری وحشتناکی از بیکاران و بزهکاران را روی دست دولت و نظام گذاشته است.

حال با وجود چندین میلیون جوان بیکار که در آستانه ازدواج قرار داند تاکید بر اجرای کنسرت توسط برخی مسئولان تا چه حد اهمیت دارد؟ در حالیکه جز ترویج بی بند و باری و پلشتی بین جوانان خروجی انچنانی را به دنبال ندارد.

این نوشتار بیان کوتاهی بود که موضوع مهم رسیدگی به مشکلات جوانان را بررسی کرد و مطالبی را که بر همگان آشکار است در اختیار افکارعمومی قرار داد .

امیدانکه مسئولان با خواندن یادداشت ها و مطالب این چنینی خدمات فرهنگی خود و رفع اشتغال جوانان را تکمیل کرده و مورد رضایت جوانان و وجدانشان قرار گیرند.

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد


دیدگاه شما