تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15593
تاریخ انتشار: پ, 1395/05/21 - 11:46
ادامه تعلل در پرداخت بدهی گندمکاران بیله سوار
پس از گذشت چندین روز خرید گندم از کشاورزان بیله سوار هنوز برخی از مطالبات گندم کاران پرداخت نشده است.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، پس از گذشت سال زراعی رویایی برای کشاورزان منطقه بیله سوار مغان و برداشت بیش از 250 هزار تن محصول گندم که در نوع خود بی سابقه بود موجی از خوشحالی را در بین کشاورزان به دنبال داشت اما این خوشحالی در موقع پرداخت بها کمی کم رنگ شد و تا جاییکه پس از گذشت چندین روز هنوز برخی از مطالبات گندم کاران پرداخت نشده است.

یکی از کشاورزان بیله سواری در این زمینه به خبرنگار ما می گوید: همه ساله پرداخت به موقع بهای محصولات به بحث اصلی این روزها تبدیل شده و همه کشاورزان انتظار دارند مزد زحمات انها بدون معطلی پرداخت شود.

  او می گوید: همه زحمات کاشت، داشت و برداشت به عهده ما کشاورزان است اما زمانیکه به مرحله خرید می رسد مشکلات شروع می شود و بحث هایی همچون ترافیک ماشین آلات روبری سیلوها و عدم پرداخت به موقع بهای گندم از طرف دیگر تمام زحمات کشاورزان را به هدر می هد و شیرینی برداشت محصولات به کاممان تلخ می شود.

نماینده و عضو شورای استان اردبیل در نشست اعضای شوراهای اسلامی در بیله‌سوار در این زمینه می گوید: بسیاری از زارعان و کشاورزان منطقه ناراحت و گله‌مند این تأخیر به وجود آمده در پرداخت مطالباتشان هستند که اگر مسؤولان کشوری و استانی اقدامی عملی در این زمینه انجام ندهند، قطعاً این تولیدکنندگان با دغدغه‌ها و مشکلاتی جدی روبه‌رو می‌شوند.

وی گفت: مسؤولان شهرستانی باید قصور و کوتاهی خود را در این زمینه جبران کنند چرا که ما از مدیران استانی و استاندار اردبیل سراغ داریم که در مکاتبات مکرر پیگیر این موضوع بودند تا مشکلات و نارسایی‌ها یکی پس از دیگری در این بخش برطرف شود.

فراهم اختری با یادآوری اینکه ما در شرایط کنونی باید با راهکارهای مناسب به دنبال حمایت از کشاورزان و زارعان منطقه باشیم، گفت: اصلی‌ترین قطب تولید محصولات در استان و حتی کشور منطقه مغان است که در این بین بیله‌سوار به انبار غله شهرت عام و خاص دارد اما به دلیل برخی غفلت‌ها همواره سعی شده تا اسباب نارضایتی‌ کشاورزان و تولیدکنندگان به وجود آید که در این باب باید درست و منطقی برنامه‌ریزی کرده و هدف‌گذاری ثمربخشی را داشت.

با این حال پرداخت به موقع بهای گندم کشاورزان مغانی دغدغه اصلی بوده و امید است مسئولان شهرستان بتواند در اسرع وقت به پرداخت کامل بهای محصولات خرید شده بپردازند.

پرداخت به موقع بهای گندم از سوی بانک ها با توجه به مهار و کنترل برخی حوادث همچون اتش سوزی توسط نیروهای امدادی و برنامه ریزی در جهت مقابله با آتش سوزی که سال گذشته منجر به وارد آوردن خسارت 10 میلیارد تومانی به کشاروزان شد مرحمی بر زخم سوخته کشاورزانی شود که سال گذشته را به سختی سپری کردند.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد


دیدگاه شما