تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 12595
تاریخ انتشار: ي, 1394/06/22 - 09:52
نبود «سینما» یکی از دغدغه های اصلی جوانان بیله سوار و جعفرآباد
شهرستان بیله سوار با داشتن جمعیتی بالغ بر 60 هزار نفر، سالهاست که از داشتن یک پرده سینما بی بهره است، و جوانان شهرهای بیله سوار و جعفراباد از دیدن یک فیلم که بارها از طریق صدا و سیما آنونس آن پخش می شود محروم مانده­ اند.

پایگاه خبری مغان امروز، مقوله فرهنگ و پرکردن اوقات فراغت مردم وبه ویژه جوانان ، موضوعی است که همواره باید مورد توجه مسئولان وبه ویژه متولیان این امر باشد.

 

در این خصوص می توان گفت: سینما به عنوان یک مکان تاثیرگذار فرهنگی و از مهم ترین ارکان فرهنگ سازی در انتقال فرهنگ ارزشی به جامعه نقش بی بدیلی دارد، چراکه دیدن یک فیلم با محتوای ارزشی و تاثیری که برافکار عمومی جامعه دارد تا مدتها ذهن مخاطبان را به خود مشغول می کند که به این دلیل به هنر هفتم مشهور است.

 

شهرستان بیله سوار با داشتن جمعیتی بالغ بر 60 هزار نفر، سالهاست که از داشتن یک پرده نقره ای بی بهره است، و جوانان شهرستان بیله سوار از دیدن یک فیلم که بارها از طریق صدا و سیما آنونس آن پخش می شود محروم مانده­ اند.

 

یکی از شهروندان بیله سوار در خصوص نبود سینما در  بیله سوار می گوید: سینما برای شهر بیله سوار یک نیاز است، تا جوانان و خانواده ها اوقات فراغت خود را در کنار هم با دیدن یک فیلم پر کنند و همچنین از سالن سینما می توان به عنوان فرهنگ سرا و برای دیگر کارهای فرهنگی استفاده کرد اما متاسفانه در شهر بیله سوار علاوه بر نبود سینما و کمبود مکان های فرهنگی – تفریحی، قهوه خانه ها در این شهرستان بصورت قارچ گونه رشد کرده و جوانان به قهوه خانه ها روی آورده و اوقات فراغت خود را در پای قلیان ها سپری می کنند.

 

لذا لازم است مسئولان ذیربط شهرستان بیله سوار برای حال و وضع فرهنگ با احداث سینما و یا افزدون امکانات ویژه پخش فیلم سینمایی به مجتمع های فرهنگی هنری موجود در شهرهای بیله سوار و جعفراباد به نوعی چاره اندیشی کنند.

انتهای پیام/دیدگاه شما

دیدگاه‌ها

سینما دیگه چه سیغه ای یه .... بیله سوار و سینما ؟؟؟

مگه چه اشکال داره مگه مردم بیله سوار چه کمی از مردم پارس اباد داره مگه پارسایادی ها چشمشون سیاه تره. این مردم بیلهسوار بودن که تو جنگ پشتیبان بودند نه پارس باد باید انقدر به بیلهسورا رسید که این شهر تبدیل به گلستان بشه. من امیدواریم با امدن کریمی به شهرداری این ارزوی نزدیک به زودی براورده بشه. کریمی با امدنش چه کارها که نکرده. باید مردم همایشت کنند به هرحال سینما برای بیلهسوار باید احداث بشه چون حقشون هست