تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 11578
تاریخ انتشار: پ, 1394/02/10 - 21:26
تصاویر و فیلم های مستهجن، معضلی برای وزرات فرهنگ و ارشاد
با توجه به گستردگی برنامه های فرهنگی و عدم وجود ساز و کار نظارتی دقیق بر عملکرد بخش های فرهنگی همچون سینما، تئاتر، موسیقی و.. امروزه شاهد انتشار بسیاری از تصاویر و فیلم های مستهجن و خلاف موازین شرعی در رسانه های مجازی و سایت های اینترنتی هستیم.

به گزارش خبرنگار  مغان امروز، با توجه به گستردگی برنامه های فرهنگی و ابعاد مختلف آن از جمله سینما، تئاتر، موسیقی و چندین بخش دیگر در این عرصه و به دلیل اختلاط جنسی مردان و زنان در بخش های یاد شده و عدم وجود ساز و کار نظارتی دقیق بر عملکرد بخش های فعال در بدنه نظام فرهنگی کشور همچون سینما، تئاتر، موسیقی و.. امروزه شاهد انتشار بسیاری از تصاویر و فیلم های بعضاً مستهجن و خلاف موازین شرعی در رسانه های مجازی و سایت های اینترنتی هستیم.

 

این تصاویر و فیلم های مستهجن باعث شده افکار عمومی در این مسئله دچار تردید و گمراهی شوند که چگونه ممکن است در نظامی که پایه و اساسش اسلامی و برگرفته از تعالیم بلند و نورانی قران کریم و فرمایشات گهربار معصومین (ع) است، چنین افتضاحاتی رخ دهد؟

 

مسئولین فرهنگی کشور و مخصوصاً مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوب می دانند که تبعات فعالیت های غلط فرهنگی چقدر به بنیان خانواده ها و چارچوب نظام اخلاقی فرزندان اثر گذاشته و در برخی موارد باعث متلاشی شدن بعضی از خانواده ها شده است.

 

تصاویر و فیلم های ضد اخلاقی از فعالان عرصه های فرهنگی مخصوصاً بازیگران سینما نشانه ای از غافل ماندن مسئولین فرهنگی کشور است و آدمی را در این شک فرو می برد که شاید بعضی از این آقایان به اصطلاح فرهنگ ساز به دنبال همین مسئله هستند که در نهایت به جای فرهنگ سازی، فرهنگ سوزی شود!

 

این مسئله از سالهای پیش شروع شده و کم و بیش، بعضی از سایت ها و رسانه های مجازی وابسته به گروه های ضد فرهنگی و ضد اسلامی اقدام به انتشار تصاویر غیر اخلاقی و شنیع از بازیگران سینما و البته بازیگران تئاتر و دیگر بخش ها پرداخته اند.

 

البته لازم است گفته شود، این بی بند وباری ها و بدبختی ها و فساد اخلاقی از دولت های گذشته و مخصوصا دولت ششم و هفتم و با روی کار آمدن مسئولانی همچون عطا ا.. مهاجرانی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی شروع شد که امروز کاسه لیس ملکه انگلیستان است.

 

در هر حال امید است مسئولین فعال فعلی فرهنگ کشور در بحث فرهنگ و مخصوصاً شخص جناب وزیر ارشاد، به این نکته خوب توجه داشته باشند که این کشور، کشوری است که خون هزاران شهید بر خاکش آغشته شده و چشم طمع دشمنان هیچ وقت از این دیار که دیار امام زمان است قطع نشده و با توجه به این نکته که هرگونه فساد اخلاقی، لوده گری و بی عفتی و بدحجابی محکوم به فنا و شکست است؛ پس چه بهتر اقدامات بازدارنده در جهت بهبود وضعیت اخلاقی بازیگران و بعضی هنرمندان با شدت و قدرت بیشتری صورت گیرد و دیگر بار شاهد پخش و انتشار تصاویر و فیلم های غیر اخلاقی از بعضی هنرمند نماها  و بازیگر نماها نباشیم.

یادداشت از بهروز پیری

انتهای یادداشت/

 

 دیدگاه شما