تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18880
تاریخ انتشار: پ, 1396/12/17 - 17:43
کاروان‌های راهیان نور فرصتی برای آشنایی با فرهنگ ایثار و شهادت
فرمانده سپاه شهرستان بیله‌سوار گفت: اعزام زائران در قالب کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی شمال، شمال‌غرب و جنوب کشور یک فرصت مغتنم برای آشنایی هرچه بهتر و بیشتر نسل جوان با فرهنگ ایثار و شهادت می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، سرهنگ یوسف اختری در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان بیله‌سوار اظهار داشت: جنگ تحمیلی و دوران هشت سال دفاع مقدس یکی از سخت‌ترین و البته مهمترین دوره‌های تاریخی کشور پس از انقلاب اسلامی ایران بوده است، دورانی که در آن ایران به ظاهر مورد تجاوز رژیم بعث عراق به سرکردگی صدام قرار گرفت اما در واقع ملت غیور این مرز و بوم هشت سال در مقابل تمام دنیای استکبار ایستادگی کردند و شهدای زیادی در این دوره تقدیم نظام و انقلاب شد که امروزه اعزام کاروانهای راهیان نور به مناطق عملیاتی فرصتی مغتنم برای آشنایی جوانان با فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی با اشاره به اینکه مناطق جنگی غرب و شمال‌غرب کشور در دوران هشت سال دفاع مقدس گامهای استوار مردانی را بر پهنه خود احساس کرد، افزود: همین مردان با جانفشانیها و ایثار خود اجازه تجاوز بدخواهان و مستکبران منطقه‌ای و جهانی را به یک وجب از خاک ایران اسلامی ندادند و بی‌گمان حضور در این مناطق روحی تازه از فرهنگ ایثار و شهادت را در جان آدمی خواهد دمید.

فرمانده سپاه شهرستان بیله‌سوار تصریح کرد: همین موضوع ماهیت اصلی تشکیل و برگزاری کاروانهای راهیان نور را تشکیل می‌دهد تا مردم قدرشناس کشورمان به ویژه در میان نسل جوان با شرکت در این برنامه‌ها و حضور در مناطق جنگی ضمن آشنایی با روحیات و فرهنگ رزمندگان و شهدای دوران دفاع مقدس، درسهایی برای ایستادگی در مقابل متجاوزان و مقابله با ظالمان نیز بیاموزند.

سرهنگ اختری تصریح کرد: یکی از راههای انتقال ایثارگریهای رزمندگان و شهدا در هشت سال دفاع مقدس به نسل جوان همین اعزام کاروان راهیان نور است و باید از این فرصت برای آشنایی هر چه بیشتر با رشادتهای صورت گرفته در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل بهره‌مند شد.

وی اظهار کرد: همانطور که رزمندگان و شهدا با احساس تکلیف در جبهه‌ها حضور یافتند تا جلوی تجاوز دشمن را بگیرند، امروز نیز دانش‌آموزان باید در ادامه راه شهدا، با تحصیل خود افراد مفیدی برای کشور باشند و راههای نفوذ فرهنگی دشمنان و بدخواهان را مسدود کنند.

فرمانده سپاه شهرستان بیله‌سوار  با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از وظایفی است که همه باید به آن اهتمام بورزند گفت: در همین راستا اعزام اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی از 25اسفند ماه امسال به استعداد 2 دستگاه اتوبوس آغاز می‌شود که مرحله دوم اعزام زائرین به این مناطق از 4 فروردین سال 97 ادامه خواهد یافت و انتظار می‌رود اعزام زائرین به این مناطق پرشورتر از سالهای گذشته باشد.

انتهای پیام/

 
برچسب‌ها: 


دیدگاه شما