تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18830
تاریخ انتشار: پ, 1396/12/03 - 14:12
ایام فاطمیه فرصتی مناسب برای خودسازی است/ فاطمه، بزرگترین هدیه الهی برای بشر
امام جمعه بیله سوار با بیان اینکه ایام فاطمیه فرصتی مناسب برای خودسازی است گفت: فاطمه، بزرگترین هدیه الهی برای بشر است.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، حجت الاسلام قیاسی در جمع دانش آموزان دخترانه مدارس بیله سوار گفت: حضرت فاطمه سلام‌الله‌علیها قوی‌ترین حجت الهی در ولایت‌پذیری میان همه انسان‌ها به ویژه بانوان تاریخ است  و نقطه عالی تکامل در تربیت انسان‌های برجسته و آسمانی، حضرت زهراست که محصول زندگی کوتاه او، انسان‌های فرا  مکانی و فرا زمانی است.

وی افزود: بزرگ‌ترین هدیه و عطیه خداوند به بشریت، حضرت صدیقه طاهره است که در کلیه موارد فردی و اجتماعی یگانه تاریخ است.

حجت الاسلام قیاسی امام جمعه بیله سوار در سخنانی در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در مسجد جامع بیله سوار ، پیامبر اسلام (ص) و اهل بیت (ع) را مظهر رحمت خدا خواند و گفت: ائمه اطهار(ع) معدن رحمت الهی هستند و بدون رابطه با این منبع نورانی، رشد و هدایت حاصل نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه ارتباط با عترت لازمه بهره‌مندی از قرآن کریم است، افزود: حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها حلقه وصل امت با نبوت و امامت است و اگر او نبود، بشریت از رحمت پروردگار محروم می‌شد.

حجت الاسلام قیاسی با بیان اینکه که حضرت زهرا(س) حجت خدا بر امام زمان ما نیز است، گفت: حجت خدا کسی است که به واسطه او نورانیت های خداوند به ما می می رسد؛ بنابراین حجت بودن حضرت زهرا بر اهل بیت(ع) یعنی انوار هدایت الهی از طریق حضرت زهرا (س) به اهل بیت(س) می رسد.

امام جمعه بیله سوار افزود: همانگونه که حضرت فاطمه (س) توانست به عنوان همسری نمونه درجهان نقش آفرین باشد و تاریخ را با تربیت فرزندانی همچون حسن و حسین (ع) تغییر دهد، و ما نیز باید به این شان و کرامت و اولیه زن که تربیت اسلامی است توجه نمائیم.

وی با اشاره به مقام شفاعت حضرت زهرا (ع) در قیامت گفت: بر اساس روایتی از امام باقر (ع) خداوند در روز قیامت شفاعت حضرت زهرا (ع) را بر مؤمنان و شیعیان می‌پذیرد تا ملائک، پیامبران و سایرین متوجه جایگاه و مقام آن حضرت شوند.

امام جمعه شهرستان تاکید کرد: ایام فاطمیه فرصت بسیار مناسبی برای خودسازی و حرکت به طرف معنویت است، زیرا حضرت زهرا به خوبی مسیر درست زندگی کردن را به ما نشان می‌دهد.

نوحه خوانی و عزاداری و سینه زنی و همچنین قرائت دسته جمعی سوره یاسین واهدای ثواب آن به حضرت فاطمه زهرا (س)  از دیگر برنامه های مراسم سالروز شهادت فاطمه زهرا(س) در مسجد جامع شهرستان بیله سوار بود.

وی همچنین در نشست فاطمیه به مناسبت ایام فاطمیه که در سالن کانون بعثت شهرستان بیله سوار برگزار شد در جمع دانش آموزان دخترانه مدارس شهرستان بیله سوار گفت: حضرت فاطمه سلام‌الله‌علیها قوی‌ترین حجت الهی در ولایت‌پذیری میان همه انسان‌ها به ویژه بانوان تاریخ است و نقطه عالی تکامل در تربیت انسان‌های برجسته و آسمانی، حضرت زهراست که محصول زندگی کوتاه او، انسان‌های فرا  مکانی و فرا زمانی است

وی افزود: بزرگ‌ترین هدیه و عطیه خداوند به بشریت، حضرت صدیقه طاهره است که در کلیه موارد فردی و اجتماعی یگانه تاریخ است.

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد
برچسب‌ها: 


دیدگاه شما