تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18804
تاریخ انتشار: ش, 1396/11/21 - 09:51
مردم در بحث منطقه آزاد با دولت و مجلس همکاری کنند
نماینده مردم بیله سوار و پارس آباد در مجلس امروز در بیله سوار گفت: مردم در بحث منطقه آزاد همکاری لازم را با دولت و مجلس داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، شکور پورحسین نماینده مردم بیله سوار و پارس آباد در مجلس در دیدار با مردم بیله‌سوار گفت: مطابق اطلاعات دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد از بیش از۴۳۰ هزار هکتار مساحت محدوده تنها ۱۰۰۸ هکتار بدون معارض و مابقی اراضی شخصی است که مسلماً مشکلاتی را برای مدیریت منطقه آزاد وجود آورده است.

وی گفت: در پیشنهادی که به مجلس داده شده زمینهای مورد معارض ۱۱ هزار هکتار است که مال اشخاص حقیقی است و لذا تملک این مقدار زمین توسط دولت هزینه بزرگ تحمیل خواهد کرد که برای این مسئله مرکز پژوهش‌های مجلس اشکال گرفته است.

پورحسین تاکید کرد: به منظور کاهش هزینه های دولت باید مردم همکاری لازم را با دولت و مجلس داشته باشند.

وی در ادامه همچنین به تامین حقوق عشایر در نظام بهره‌برداری از اراضی پایاب، حل مشکلات جاده های مواصلاتی، موضوع اکتشاف نفت، اجرای سد بیله‌سوار، شبانه روزی شدن گمرک و تبدیل گمرک به اداره کل تاکید کرد.

وی در خصوص حق آبه استان اردبیل نیز گفت: باید مراقبت کنیم که سهم آب استان کاهش نیابد زیرا زیرا که در صورت بروز این اتفاق از ۶۲ هزار هکتار اراضی که زیر کشت آبی خواهد رفت، ۲۵هزار کم شده و به ۳۷ هزار هکتار کاهش می یابد که این مسئله اراضی شهرستان بیله سوار را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی تاکید کرد: این مسله را با وزیر کشاورزی دنبال می کنیم و اجازه نخواهیم داد حق آبه استان کاهش یابد.

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد
برچسب‌ها: 


دیدگاه شما