تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18801
تاریخ انتشار: چ, 1396/11/18 - 13:47
خدمات بهداشتی و درمانی از زبان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیله سوار
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیله سوار خدمات بهداشتی و درمانی صورت گرفته در این شهرستان مرزی را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، دکتر علی ابی ترابی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیله سوار صبح امروز با ارائه گزارشی از عملکرد این مرکز اظهار داشت: امسال در حوزه بهداشت و درمان به لطف دولت تدبير و اميد و نظام جمهوري اسلامي و سرلوحه قراردادن اقتصاد مقاومتي ،تولید و اشتغال، كارهاي ارزنده اي در شهرستان بيله سوار انجام گرفته  و با اجراي برنامه طرح تحول سلامت ، رضايتمندي بیش از 96 درصدي مردم هم در حوزه درمان و هم در حوزه بهداشت رقم زده است.

وی گفت: امسال با صرف هزينه اي بالغ بر 3 میلیارد و 45 میلیون تومان  در حوزه بهداشت و درمان شهرستان اقدامات بزرگ و موثری از جمله احداث ساختمان مرکز بهداشت بیله سوار اعتبار تخصیص یافته 390 ميليون تومان و احداث ساختمان خانه های بهداشت جدید با اعتبار تخصیص یافته 335 میلیون تومان و مابقی اعتبار از محل اوراق خزانه اسلامی انجام گرفته است.

وی همچنین افزود: از محل اعتبارات بهبود استاندارد بابت تعمیرات مراکز و خانه های بهداشتی 150 میلیون تومان، بابت تجهیز واحدهای بهداشتی 158 میلیون تومان، بابت انشعابات خانه های بهداشتی 21 میلیون تومان، تعویض سیستم لوله کشی آب و گرمایشی مرکز بهداشت و درمان شماره یک شهری و مرکز انجیرلو با اعتبار بالغ بر 35 میلیون تومان و عقد قرارداد سرب کوبی بخش رادیولوژی مرکز بهداست و درمان شبانه روزی جعفرآباد با اعتبار 40 میلیون تومان هزینه شده است.

دکتر ابی ترابی اظهار داشت: در حوزه بیمارستان نیز بابت خرید تجهیزات مورد نیاز بیمارستان با اعتبار بالغ بر 160 میلیون تومان( از قبیل: دستگاه فتال مانیتورینگ، انکوباتو، تست ورزش، الکتروکوتر، فوتوتراپی، الکتروکاردیوگرافی، اسپیرومتری، دستگاه تورنیکت، کولر ایستاده سرد و گرم سالن اورژانس، کولرهای اسپیلت بخش های بستری، لوازم و تجهیزات اداری) تعمیرات و بهسازی پشت بام بیمارستان با اعتبار 5 میلیون تومان، بهسازی بلوک زایمانی با اعتبار 5 میلیون تومان، ارتقاء کیفیت هتلینگ بخش های بستری بیمارستان با اعتبار بالغ بر 17 میلیون تومان، تعمیرات و بهسازی پانسیون پزشکان متخصص بیمارستان با اعتبار 6 میلیون تومان، تعمیر و بهسازی سیستم گرمایشی و موتورخانه بیمارستان با اعتبار بالغ بر 25 میلیون تومان هزینه شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیله سوار همچنین گفت: تجهیزات اهدائی ریاست محترم دانشگاه در سفر خود به شهرستان بیله سوار شامل دستگاه سونوگرافی جدید با اعتبار 145 میلیون تومان، دستگاه مانیتور پرتابل با اعتبار 14 میلیون تومان، دستگاه آنالایزر هماتولوژی با اعتبار 38 میلیون تومان، دستگاه الکترولیت آنالایزر با اعتبار 14 میلیون تومان، تخت اتاق عمل با اعتبار 15 میلیون تومان و دستگاه آشکارساز جنین- وارمر- پمپ سرنگ و مانیتور با اعتبار 40 میلیون تومان می باشد.

وی در خصوص ساخت خانه های بهداشت نیز گفت: خانه بهداشت گورچینلو حاج نجف با متراژ 76 مترمربع و با اعتبار94 میلیون تومان بابت احداث ساختمان و 15 میلیون نیز بابت تجهیز خانه بهداشت که 25% از اعتبار آن از محل اعتبارات فرمانداری و 75% توسط دانشگاه علوم پزشکی است ساخته شد.

-وی با بیان اینکه سال شروع پروژه اسفند 95 و سال تکمیل پروژه بهمن 96 است گفت: فاصله خانه بهداشت از مرکز بهداشتی درمانی جعفرآباد 25 کیلومتر بوده و جمعیت تحت پوشش خانه بهداشت نیز حدود 815 نفر می باشد.

دکتر ابی ترابی همچنین در خصوص ساخت خانه بهداشت ملانقی ملاتقی نیز اظهار داشت: این خانه بهداشت با متراژ 76 مترمربع و با اعتبار83 میلیون تومان بابت احداث ساختمان و  15 میلیون نیز بابت تجهیز که 25% از اعتبار آن از محل اعتبارات فرمانداری و 75% توسط دانشگاه علوم پزشکی است ساخته شد.

-وی با بیان اینکه سال شروع این پروژه نیز اسفند 95 و سال تکمیل پروژه بهمن 96 است گفت: فاصله خانه بهداشت از مرکز بهداشتی درمانی جعفرآباد 35 کیلومتر بوده و جمعیت تحت پوشش خانه بهداشت نیز حدود 1023 نفر می باشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیله سوار اظهار امیدواری کرد: تا پایان سال 96 و در سال 97 شاهد به ثمر رسيدن پروژه هاي زيادي خواهيم بود که از جمله پروژه هاي مذکور مي توان به ایجاد و راه اندازی پایگاه فوریت پزشکی115 در روستای شورگل منطقه خروسلو و تکمیل پروژه احداث 6 ساختمان خانه بهداشت جديد دیگر در مناطق محروم و قشلاقات شهرستان با اعتبار 640 ميليون تومان بابت ساخت و تجهیز اشاره کرد.

وی گفت: با توجه به اهدای ساختمان دامپزشکی در روستای شورگل با لطف و عنایت ویژه فرماندار محترم و ریاست اداره دامپزشکی شهرستان جناب آقای دکتر آقاجانی که پس از تامین و اخذ اعتبار لازم برای تعمیر و بازسازی، تجهیز و اضافه کاری پرسنل که حدود 40 میلیون برآورد شده انشاءالله اقدامات لازم جهت راه اندازی پایگاه فوریت 115 شورگل نیز صورت خواهد گرفت. 

وی در انتها به پیگیری تکمیل پروژه احداث ساختمان مركز بهداشت و درمان شهرستان بيله سوار که با اعتبار بالغ بر يك ميليارد و سيصد ميليون تومان اجرا می شود اشاره کرد و گفت: از این مبلغ 390 میلیون تومان در سال 96 تخصیص یافته است.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد


دیدگاه شما