تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور بیله سوار عنوان کرد:
تشکیل حلقه های علمی در دانشگاه، دستاورد مهم انقلاب اسلامی
	تشکیل حلقه های علمی در دانشگاه، دستاورد مهم انقلاب اسلامی
عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور بیله سوار گفت: تشکیل حلقه های علمی در دانشگاه ها یکی ازدستاورد های انقلاب درحوزه دانشگاه است.

دکتر دلیر عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور بیله سوار و یکی از مفاخر علمی و ادبی شهرستان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صبح مغان، اظهار داشت: در حوزه دانشگاه پس از انقلاب اسلامی مهمترین دستاوردی که برای اساتید دانشگاه به ارمغان آمده است در واقع استقلال فکری، تشکیل حلقه های علمی و توجه به ارزشهای معنوی است.

وی افزود: در این راستا براساس مصوبات وزارت علوم بویژه توجه روز افزون دفتر امور فرهنگی وزارتخانه و معاونت فرهنگی پیام نور، اساتید به نوبه خودشان و بر اساس سلسله مراتب اداری نسبت به ایجاد تشکل های علمی و عقیدتی اقدام نموده و در حوزه علمی خودشان حلقه‌های علمی تشکیل داده اند و لذا تشکیل حلقه های علمی در دانشگاه ها یکی از دستاورد های انقلاب اسلامی در حوزه دانشگاه است.

 

 

استاد دانشگاه پیام نور بیله سوارادامه داد: اساتیدی که در واقع به نوعی مسئولیت اجرایی دارند حلقه های صالحین را متشکل از اساتید رسمی و غیررسمی نیز تشکیل می‌دهند و این امر هر ماه یکبار اجرایی می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به اینکه اساتید علمی دانشگاه که بر اساس وظایف خودشان در چارچوب رشته تحصیلی فعالیت می کنند باید هم به لحاظ توسعه علمی خود و هم جهت ادامه کار، هر سال برای خود امتیاز پژوهشی فراهم نمایند بنابراین تمامی استاید در سایر دانشگاه های شهرستان سالانه حداقل امتیاز پژوهشی دانشگاه که 25/. درصد (حداقل مقاله) است را باید کسب نمایند که این امر به نوبه خود منجر به توسعه علمی در دانشگاه می شود و در آمار علمی کل کشور هم تاثیرگذار است.

دکتر دلیر تاکید کرد: در دانشگاه ها علاوه بر اینکه باید به آموزش علوم اهمیت داده شود به تربیت اخلاقی افراد نیز توجه کافی صورت گیرد و این کار باید به یک رویه تبدیل شود.

 

 

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور بیله سوار در انتها در خصوص اهمیت گرامیداشت دهه مبارکه فجر نیز گفت: به خاطر دستاوردهایی که پس از انقلاب اسلامی بر پایه اهداف متعالی اسلامی و عدالت اجتماعی حاصل شده است وهمچنین با توجه به اینکه پس از انقلاب اهمیت ویژه ای به ارزش های والای انسانی و اخلاقی داده می شود لذا لازم است این دهه به صورت گسترده گرامی داشته شود و هر سال این روزهای به یاد ماندنی، یادآوری و تکریم شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 


دیدگاه شما