تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18689
تاریخ انتشار: چ, 1396/10/20 - 10:32
مسئول تعلیم و تربیت سپاه بیله سوار عنوان کرد:
عدم اشتغال و نبود آموزش در جامعه دلایل گرایش جوانان به مواد مخدر
مسئول تعلیم و تربیت بسیج سپاه شهرستان بیله سوار گفت: عدم اشتغال ثابت و نبود آموزش و آگاهی در جامعه از دلایل مهم گرایش جوانان به مواد مخدر هستند.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، حجت الاسلام والمسلمین آفاری مسئول تعلیم و تربیت بسیج سپاه بیله سوار در گفتگو با صبح مغان نظر خود را در خصوص اعتیاد به مواد مخدر با فرازی زیبا از حضرت رسول اکرم(ص) شروع می کند:

وی می گوید: پیامبر اکرم (ص) می فرمایند:«لا ضرر و لا ضرار فی الاسلام » شاید بتوان گفت اولین حدیثی که از آن می توان حکم به حرمت مواد مخدر داد همین حدیث شریفه باشد که پیامبر عظیم الشان اسلام در آن تاکید می کنند که در اسلام ضرر  به خود و  ضرر  به دیگران محکوم و قبیح است.

همچنین ایشان در حدیثی دیگر می فرمایند« زمانی بر امت من خواهد آمد که از چیزی به نام بنگ استفاده می کنند، من از آنان بیزارم و آنان نیز از من بیزارند.

حجت الاسلام والمسلمین آفاری در ادامه می گوید:از دلایل گرایش جوانان به مواد مخدر می توان به عدم اشتغال ثابت و کسب درآمد از راه حلال و شرافتمندانه اشاره نمود و با توجه به این عامل اساسی در گرایش به اعتیاد باید به فکر اشغال و کسب روزی حلال برای جوانان عزیزمان باشیم و اجازه ندهیم این نعمات الهی به تباهی کشیده شوند.

مسئول تعلیم و تربیت بسیج سپاه بیله سوار عامل بعدی را در گرایش جوانان به مواد مخدر نبود آموزش و آگاهی لازم در بین افراد جامعه عنوان کرد و افزود: اگر فرد از نظر علمی بداند که مواد مخدر قرار است چه بلایی بر سرش بیاورد هرگز به خود اجازه نخواهد داد که به مواد مخدر گرایش پیدا کند و در ادامه نباید یادمان برورد که ما دشمنانی قسم خورده همچون استعمار پیر انگلیس را داریم که یکی از ابزار های اصلی اش در سلطه بر جهان، توسعه مواد مخدر در جامعه هدف استعمار اش بوده است.

برای فهم این موضوع تنها کافیست یکبار به شبکه های ماهواره ای که از لندن حمایت می شوند نگاهی بیندازیم و می بینم که چگونه با موضوعاتی همچون نحوه لاغر شدن و تقویت قوای جنسی قرص ها و مواد مخدر صنعتی را به خورد خانواده های ما می دهند.

حال باید با شناخت موارد تاثیرگذار بر این اعتیاد ها و با ایجاد اشتغال و آموزش صحیح برای خانواده ها و همچنین سالم سازی محیط های آلوده به مبارزه با این ابزار استعماری بپردازیم.

انتهای پیام/

 
برچسب‌ها: 


دیدگاه شما