تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18665
تاریخ انتشار: ش, 1396/10/16 - 21:10
رئیس اداره تبلیغات اسلامی بیله سوار:
حجاب علاوه بر پوشش، نماد دینداری است
حجاب علاوه بر پوشش، نماد دینداری است
رئیس اداره تبلیغات اسلامی بیله سوار گفت: حجاب تنها یک پوشش نیست بلکه یک نماد و پرچم دینداری است و این نماد باید در جامعه گسترش یابد.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان،حجت‌الاسلام فاضل بهشتی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی بیله سوار، در کارگاه آموزشی "حجاب و عفاف" در بیله سوار گفت: دختران جامعه مادران آینده جامعه هستند و مادران پرورش دهنده مردان و کارگزاران یک جامعه هستند لذا باید برای تربیت یک جامعه سالم زنان سالم داشته باشیم و الگوی یک زن و دختر مسلمان باید حضرت فاطمه زهرا (س) باشد.

وی با اعلام اینکه حجاب تنها یک پوشش نیست بلکه یک پرچم دینداری است، تصریح کرد: یکی از ضروریات مهمی که از اسلام تا دنیای مدرنیته ی امروز توجه عموم را به خود جلب کرده همین مسأله ی حجاب و عفاف است که تمام نویسندگان، شاعران، عالمان و دانشمندان را به طور خاصی درگیر این مسأله ی مهم روحی – روانی کرده است. چرا که از دیرباز حجاب و عفاف به عنوان یک اصل مهم در جامعه با شعار «حجاب اسلامی مصونیت است نه محدودیت» اندیشه و تفکرات خاصی را در جامعه انعکاس داده است .

حجت‌الاسلام بهشتی ضمن اشاره به اهمیت حجاب در اسلام گفت: یکی از مهمترین مسائلی که می تواند بینش و بصیرت زن و مرد را در حیطه ی حجاب و عفاف بالا برد، همان مسأله ی روز یعنی عاِلم بودن به زمانه ی خود است که به طرق مختلفی خود را درجامعه متبارز می کند. با توجه به پیشرفتهای فریبنده روز هرچه زن ومرد نسبت به پیرامون خود دیدی ژرف گونه داشته باشند به مراتب بهتر و عمیق تر می توانند نسبت به ظاهر و پوشش خود عاِلم باشند .

وی ادامه داد: حجاب مخصوص زنان نیست بلکه حجاب و عفت مخصوص مردان نیز هست حجاب به معنی پوشش و عفت باطنی و درونی است مثل مروارید در درون صدف. حجاب صدف است و عفت، مروارید در درون صدف.
وی در ادامه گفت: زن با رعایت حجاب اسلامی، به تهذیب و تزکیه نفس و ملکات نفسانی پرداخته و قرب الهی را فراهم ساخته و زمینه رشد معنوی مردان در اثر حفظ نگاه را فراهم می‌کند.

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد
برچسب‌ها: 


دیدگاه شما