تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18567
تاریخ انتشار: پ, 1396/09/23 - 14:20
اولین سفر استاندار اردبیل به شهرستان بیله سوار/ بهنام جو: هدف دولت حمایت از طرح های اشتغالزایی است
استاندار اردبيل در اولین سفر رسمی خود به شهرستان بیله سوار گفت: هدف دولت حمایت از طرح های اشتغالزایی است.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، استاندار اردبيل امروز در اولین سفر رسمي خود به بیله سوار مغان از نزدیک در جریان عمدە مشکلات، تنگناها و مسایل عمرانی اين شهرستان قرار گرفت.

صبح امروز پنج شنبه اکبر بهنام جو استاندار اردبیل با حضور در شهرستان مرزی بیله سوار به صورت میدانی از طرح های عمرانی این شهرستان بازدید کرد.

استاندار اردبیل در این حضور که با قرائت فاتحه در مزار شهدای شهرستان بیله سوار و مزار شهید جاوید الاثر شهید حبیب اسلامی آغاز شد از ساختمان در حال تکمیل کتابخانه مرکزی بیله سوار بازدید کرد.

 این کتابخانه که با بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی درحال تکمیل است هنوز کار اجرایی ان به پایان نرسده است.

گفتنی است برخی مشکلات اداری منجر به عقب افتادن کارهای این کتابخانه شده است اما قرار است در هفته دولت به بهره برداری برسد.

استاندار اردبیل همچنین از پایانه مرزی و گمرک بیله سوار و مهمانسرای ایرانگردی و جهانگردی (هتل شهریار) و تصفیه خانه این شهر نیز بازدید کرد و درجریان آخرین وضعیت آنها قرار گرفت.

وی گفت: موضوع صادرات یکی از مهمترین عوامل پیشرفت و تحول زا در هر منطقه ای است و امید می رود با توجه به وجود پتانسیل هایی از قبیل فرودگاه و گمرک در منطقه مشکلات این شهرستان به بزودی برطرف شود.

استاندار اردبیل گفت: دستگاه ایکس ری کامیونی توسط سازمان های مربوطه با محوریت استانداری خریداری و در گمرک بیله سوار نصب می شود که با نصب این دستگاه ورودی و خروجی خودروهای سبک و سنگین گمرک بیله سوار ۵۰ درصد افزایش و تاثیر بسزائی در توسعه فعالیت  آن خواهد داشت.

 

اکبر بهنام جو در این سفر از مزار شهدای سوم شهریور۱۳۲۰ نیز بازدید کرد و کلنگ پروژه ساماندهی این مزار نیز رسما به زمین زده شد.

برگزاری جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان با حضور استاندار اردبیل، شکور پورحسن نماینده بیله سوار و پارس آباد در مجلس، مدیران کل و مدیران شهرستانی، اعضای شورای شهر جعفرآباد و بیله سوار و مسئولان لشکری و کشوری از بخش های دیگر سفر استاندار به شهرستان بیله سوار بود.

در ابتدای جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برخی از سرمایه گذاران اقتصادی در خصوص طرح های خود به ارائه گزارش پرداختند.

 

یکی از سرمایه گذاران که قصد ایجاد تولید کفش در شهرک صنعتی روحکندی را دارد با بیان اینکه تا به حال هیچ گونه حمایتی از این طرح صورت نگرفته اظهار داشت: در صورت حمایت مالی و ارائه تسهیلات ارزان قیمت می توانیم تا سقف 50 نفر اشتعالزایی کنیم.

وی گفت: مسئولان از اعطای وام 18 درصدی خبر می دهند اما واقعیت این است که با این سود تسهیلات هیچ کس توان تولید را نخواهد داشت.

استاندار اردبیل در این نشست با بیان اینکه هدف دولت حمایت از طرح های اشتغالزایی است، قول اعطای وام 500 میلیون تومانی با بهره 8 درصد را به این سرمایه گذار اعلام کرد.

 

سید حامد عاملی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل نیز گفت: با توجه به وجود گمرک و پایانه مرزی یکی از مسائل اصلی و مهم شهرستان بیله سوار، تجارت است.

وی افزود: در صورت رفع مشکل کمربندی که موجب اخلال در عبور و مرور ماشین آلات شده و همچنین جذب سرمایه گذار به منطقه موجب شکوفایی شهرستان خواهد شد.

 رحیمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل نیز در این نشست با بیان اینکه امروز مشکل ما پول نیست اظهار داشت: احیای واحد های تولیدی مشکل اصلی استان است و با توجه به بالا بودن قیمت تمام شده، فرآوری و بازاریابی مشکلاتی است که بعد از تولید به وجود می اید که پیشنهاد می کنیم واحد های مشاوره کارآفرینی در شهرستانها تاسیس شود.

وی با بیان اینکه دغدغه سرمایه گذاران به حق است، بین داشت: 564 میلیارد تومان سهم استان در اشتغالزایی است که از این میزان 39 میلیارد تومان سهم شهرستان بیله سوار است.

رحیمی با اشاره به اینکه در کل استان 152 طرح به دبیرخانه این اداره کل ارسال شده است گفت: از لحاظ رتبه بندی میزان اشتعالزایی شهرستان بیله سوار در بین شهرستانها در رتبه ماقبل اخر قرار دارد و تنها 8 درصد منابع معرفی شده است و از این میزان نیز تنها 3 درصد آن طرح ها، به بانک های عامل معرفی شده است.

در ادامه شکور پورحسین نماینده مردم بیله سوار و پارس آباد در مجلس شورای اسلامی به وضعیت جاده های مواصلاتی اشاره کرد و گفت: انتظار داشتیم در لایحه بودجه دولت هر دو موضوع مطالعه و احداث جاده بیله سوار اورده شود که متاسفانه این چنین نشده و از مدیران کل میخواهیم تا پیگیر این مسئله باشند.

 پورحسین یاداور شد: شهرستان بیله سوار استحقاق استقلال نمایندگی را دارد و ما این پیشنهاد را به کمسیون شورا ها داده ایم اما ظاهرا سایر نمایندگان استان نظر دیگری دارند.

وی با برشمردن شاخصه های شهرستان از جمله دوری از مرکز، توسعه نیافتگی و پتانسبل های اقتصادی، بیله سوار را از هر نظرمستحق استحقاق نمایندگی دانست.

به گزارش صبح مغان در پایان این نشست استاندار اردبیل با جمع بندی نظرات حاضرین بار دیگر به یاداوری مسائل و مشکلات شهرستان بیله سوار از جمله، اجرای سریع پروزه پایاب سدخدافرین، ایجاد منطقه آزاد، رونق گمرک وحل مشکل کمربندی پرداخت و گفت: طبق پیش بینی های انجام شده باید سالانه 10 کیلومتر بزرگراه ایجاد شود.

 

استاندار اردبیل در ادامه سفر امروز خود به بیله سوار به همراه مسئولان شهرستان بیله سوار با خانواده شهید حبیب اسلامی از شهدای جنگ تحمیلی تازه تفحص شده دیدار کرد.

 

گزارش از بهروز پیری

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

برچسب‌ها: 


دیدگاه شما