تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18474
تاریخ انتشار: ج, 1396/08/26 - 17:00
استقبال مردم از "شهید اسلامی" بی نظیر بود/ شهدا نزدیک ترین اشخاص به امام حسین
استقبال گسترده مردم در اردبیل و شهرها و روستا های تابعه بی نظیر بود و لذا شهدا نزدیک ترین اشخاص به امام حسین علیه السلام هستند.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، حجت الاسلام قیاسی امام جمعه بیله سوار در خطبه های امروز نماز جمعه با تسلیت شهادت امام حسن مجتبی(ع)، امام رضا (ع) و سالروز رحلت پیامبراسلام صلی الله علیه و آله وسلم، تلاشها و زحمات پیامبر در بین مردم جاهل به منظور هدایت به سمت علم و کمال در زمانی که جامعه پر از خرافات و شبهات بود را تشریح کرد و گفت: پیامبر در زمان رحلتشان نگران بودند که مردم مبادا به زمان جاهلی برگردند و به این خاطر دو عامل قران و عترت را به یادگار و امانت در بین مردم گذاشتند تا مسلمانان به گمراهی نروند.

وی به اهمیت قران و عترت اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی افراد گرفتار انحراف می شوند زیرا که پول پرستی و حب مقام باعث می شود انسان هر چند که سیاه پوش امام حسین است اما از مسیر مستیقم منحرف می شود زیرا که آلوده هواهای نفسانی شده است.

حجت الاسلام قیاسی به نگرانی های پیامبر اسلام از جمله خوردن پول حرام، نفاق، اعتقادات سست، هوا پرستی، واژگونی ارزش ها و بی رنگ شدن مقدسات، ریاکاری و تظاهر و ...  اشاره کرد و اظهار داشت: این ویژگی ها باعث گمراهی انسان شده و موجب می شود انسان از خداوند دور بماند.

امام جمعه بیله سوار در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت به بازماندگان زلزله کرمانشاه به پای کار بودن دولت و نیروهای مردمی اشاره کرد و گفت: همه دست به دست هم دهند تا مشکلات مردم داغدیده هر چه زودتر التیام بخشد.

وی با اشاره به ورود پیکر شهید حبیب اسلامی پس از 31 سال مفقودی به میهن اسلامی شهدا را موجب بقای اسلام و انقلاب عنوان کرد.

وی گفت از لحظه ورود پیکر شهید استقبال گسترده مردم در اردبیل و شهرها و روستا های تابعه بی نظیر بود و اهالی در مسیرهای منتهی به بیله سوار از این شهید توسل و تبرک می جستند.

وی با بیان اینکه خداوند اسراری در شهادت قرار داده است گفت: شهدا نزدیک ترین اشخاص به امام حسین علیه السلام هستند.

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد


دیدگاه شما