تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18431
تاریخ انتشار: ج, 1396/08/12 - 17:02
زیارت اربعین نماد قدرت تشیع در جهان است/ صدا وسیمای استان خدمات موکب داران بیله سوار را هم پوشش دهد
امام جمعه بیله سوار گفت: صدا و سیمای مرکز استان تلاش های انجام گرفته در موکب مرزی شهرستان بیله سوار در خصوص احسان و پذیرایی از زائرین اربعین جمهوری آذربایجان را هم پوشش دهد.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، حجت الاسلام قیاسی امام جمعه بیله سوار در خطبه های امروز نماز جمعه این شهر ضمن تشریح حدیثی از امام حسن عسگری (ع) جایگاه زیارت اربعین و اثر یاد و نام امام حسین(ع) و حادثه کربلا را در بشریت و جامعه تبیین کرد.

وی به تشریح نشانه های مومن پرداخت و با بیان اینکه  زیارت اربعین نیز یکی از نشانه های مومن است اظهار داشت: بیست و چند میلیون نفر از همه نقاط جهان از جمله ایران، پاکستان، آذربایجان، روسیه و ... با پای پیاده به زیارت اربعین می روند و این مسئله غوغایی در جهان به وجود اورده است.

امام جمعه بیله سوار به خصوصیات و ویژگی های اربعین پرداخت و گفت: برخی اعداد ویژگی هایی دارند اما عدد چهل و اربعین ویژگی هایی دارد که صرفا برای امام حسین است و برای هیچ یک از اموات اربعینی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه اربعین ستون ولایت است گفت: خلاصه و عصاره رسالت پیامیر اسلام،  کتاب و عترت بود که حقیقت قران در نماز نهفته و اعتبار آن کتاب آسمانی است و ستون عترت نیز اربعین است.

خطیب نماز جمعه بیله سوار در خصوص زیارت امام حسین علیه السلام گفت: امام باقر علیه السلام می فرمایند: اگر مردم بدانند در زیارت امام حسین چه خیری نهفته است مردم از شوق جانشان را فدا می کنند.

حجت الاسلام قیاسی با اشاره به اینکه در هیچ مک و ملتی چنین تجمعی ایجاد نمیشود گفت: زیارت اربعین نماد قدرت تشیع در جهان است.

امام جمعه بیله سوار ضمن تشکر از افراد و خادمین زائرین اربعین که در موکب ایجاد شده در پایانه مرزی تلاش شبانه روزی می کنند اظهار داشت: ستاد اربعین شهرستان نسبت به پذیرایی و بدرقه زائرین جمهوری آذربایجان از هیچ تلاشی دریغ نکرده و در خدمت زائرین بودند.

وی ضمن انتقاد از صداسیما در خصوص عدم پوشش خبرهای مربوط به پذیرایی زائرین آذربایجان در شهرستان بیله سوار گفت: صدا و سیمای مرکز استان تلاش های انجام گرفته در شهرستان بیله سوار در خصوص احسان و پذیرایی را هم پوشش دهد.

وی اظهار امیدواری کرد: مسئولان در سالهای آتی باید تسهیلات خوبی برای زائرین اربعین جمهوری آذربایجان تدارک ببینند.

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد
برچسب‌ها: 


دیدگاه شما