تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18333
تاریخ انتشار: چ, 1396/07/19 - 11:49
 مبارزه با سوداگران مواد مخدر اولویت اصلی نیروی انتظامی است/ برقراری 4هزار تماس با پلیس 110 بیله سوار
فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان بیله سوار با اشاره به اینکه مبارزه با سوداگران مواد مخدر اولویت اصلی نیروی انتظامی است گفت: با جدیت با فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر برخورد خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، سید هادی موسوی فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان بیله سوار به مناسبت هفته نیروی انتظامی در نشستی با فرماندار بیله سوار گفت: هفته نیروی انتظامی فرصتی برای ارتباط بیشتر بخش های مختلف جامعه با پلیس است و مأموران انتظامی در جای جای این شهرستان حضور دارند و هفته نیروی انتظامی فرصتی برای آشنایی هر چه بیشتر مردم با نیروی انتظامی و آشنایی با خدمات این نیرو ها است.

سرهنگ موسوی با بیان اهمیت مشارکت مردم در برنامه های پلیس اظهارداشت: خوشبختانه در سالهای اخیر با اعتماد سازی بین مردم و پلیس دستاوردهای خوبی در ماموریتها داشته ایم و این روند همچنان باید تداوم یابد و اعتماد عمومي به پليس بزرگترين سرمايه نيروي انتظامي است.

وی افزود:براساس آمار در طول یکسال حدود 4هزار تماس با پلیس 110شهرستان صورت گرفته شده است و با راه اندازی مرکز مشاوره در کلانتری شهرستان و همکاری و تعامل با ریاست دادگستری و دادستان بیله سوار شاهد کاهش 9درصدی پرونده های قضایی نسبت به مدت مشابه سال قبل در شهرستان بیله سوار بوده ایم.

موسوی با اشاره به اینکه مبارزه با سوداگران مواد مخدر اولویت اصلی نیروی انتظامی است عنوان کرد:در حوزه مبارزه با موادمخدر اقدامات مناسبی انجام شده است و با جدیت با فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر برخورد خواهیم کرد و اجازه نمی‌دهیم با فعالیت این افراد امنیت اجتماعی مردم به خطر بیفتد.

وی گفت:در یکسال اخیر بیش از 10کیلو انواع مواد مخدر توسط نیروی انتظامی شهرستان بیله سوار شناسایی وکشف و ضبط شده است و در حوزه کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 4درصد را شاهد هستیم و همچنین در طول این مدت راهنمایی ارشاد توسط نیروی انتظامی کاهش 20درصدی داشته است.

فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان بیله سوار عنوان کرد: تشدید مبارزه با قاچاق کالا، تداوم پاکسازی چهره شهر از مظاهر آسیب های اجتماعی و معتادان، برقراری نظم و امنیت در شهرستان، ارائه خدمات انتظامی مناسب به مردم، آگاه سازی مردم و دستگاهها و مشخص کردن سهم هر سازمان برای تقویت امنیت از اولویت های نیروی انتظامی شهرستان می باشد

 

آرام حلیم نیز در این نشست ضمن تبریک این هفته به پرسنل آن مجموعه اظهار کرد: عملکرد نیروی انتظامی الگویی از مدیریت جهادی است و بزرگترین وظیفه نیروی انتظامی حفظ ارزش ها است و این نیرو توانست در ایام محرم، نظم و امنیت را برای عزاداری های امام حسین (ع) فراهم کند .

وی با بیان اینکه مقدمه ی همه ی تلاشها و فعالیت ها، جاری و ساری ساختن امنیت است؛ افزود: پرچمدار ایجاد امنیت نیروی انتظامی است و خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته در کشور امنیت مثال زدنی برقرار است

فرماندار بیله سوارگفت: خوشبختانه نیروی انتظامی در شهرستان بیله سوار بعنوان یک نیروی مردمدار، فعال و حساس نسبت به مسائل امنیتی و انتظامی بوده و همه ی مسائل با تدبیر مدیریت شده است.

وی عنوان کرد: با همدلی و همراهی مردم و حمایت های قضایی، نیروی انتظامی در شهرستان موفقیت های زیادی داشته و در چندین سال اخیر در راستای  کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش آگاهی مردم  گام برداشته است و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی همواره با مردم و در کنار مردم و نه در مقابل مردم بوده و این نیرو برای برقراری نظم و امنیت هنوز شهید می دهد .

حلیم در این دیدارها همچنین با تاکید بر اهمیت این شهرستان مرزی از موقعیت های مختلف گفت: ایجاد همگرایی همدلی و وفاق بین نیروهای مرزبانی و انتظامی از سرمایه های مهمی است که هر یک از حوزه های برقراری نظم و امنیت در این شهرستان با هوشمندی آن را مورد توجه باید قرار دهند.

وی گفت:نظم و امنیت از مبانی اصلی توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است و در یک جامعه توسعه یافته بدون مشارکت مردم حاصل نمی شود و همراهی مردم و اجرای طرح انسداد مرزی موجب توسعه استحکامات در نوار مرزی شهرستان بیله سوار شده است.

در ادامه غلام علیزاده فرمانده گروهان مرزی بیله سوار گفت: امنیت مرزها کاهش آسیب های اجتماعی را سبب می شود و تعامل مرزبانان و مرزنشینان در تامین امنیت کامل سرحدها غیرقابل انکار است و با وجود فشارها و هجمه های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دشمن، امنیت مطلوبی در مرزها حاکم است و تازمانی که بین مردم و مسئولان وحدت باشد، هیچ گزندی به کشور نخواهد رسید.

انتهای پیام/دیدگاه شما