تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 17985
تاریخ انتشار: د, 1396/04/26 - 22:29
رئیس کتابخانه های عمومی بیله سوار خبر داد:
واگذاری زمین برای ایجاد کتابخانه عمومی در روستای زرگر
واگذاری زمین برای ایجاد کتابخانه عمومی در روستای زرگر
رئیس کتابخانه های عمومی بیله سوارگفت: جهاد کشاورزی در واگذاری ابنیه در روستای زرگر برای کتابخانه های عمومی اعلام موافقت کرده است که پس از بررسی کارشناسی شرایط انتقال مالکیت صورت خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، بهنام نورافکن رئیس کتابخانه های عمومی بیله سوار از برگزاری 61مورد نشست کتابخوان در سال گذشته خبر داد و افزود:سال گذشته 30مورد برگزاری جمع خوانی 40مورد مسابقه نقاشی،10مورد کارگاه کاردستی، شرکت 500نفراز اعضای کتابخانه های عمومی در جشنواره رضوی به مناسبت دهه کرامت و 4مورد برگزاری نمایشگاه و 20مورد بازدید از مدارس و4مورد برگزاری مسابقه روزنامه دیواری توسط کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار برگزار شده است.

وی با اشاره به وضعیت پیشرفت کتابخانه مرکزی، اظهار داشت: تصمیاتی در خصوص امکان افتتاح کتابخانه مرکزی و رفع موانع ساخت و تجهیز اتخاذ  شد

نورافکن گفت: جهاد کشاورزی در واگذاری ابنیه در روستای زرگر برای کتابخانه های عمومی اعلام موافقت کرده است که پس از بررسی کارشناسی شرایط انتقال مالکیت صورت خواهد گرفت.

وی افزود: توزیع آرشیو نشریات کتابخانه های عمومی در اماکن عمومی و تصویب برنامه و بودجه سال 96 هر چند با تاخیر فراوان ازدیگر مسائلی بود که به ان پرداخته شد.

وی امانت سالانه این کتابخانه‌ها را در سال گذشته  بالغ بر 25 هزار و 807 جلد برشمرد و افزود:تاکنون سه هزار و 600نفر عضو کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار شده اند و بیش از 7 هزار کتاب توسط مراجعه کنندگان به امانت برده شده که بیشترین کتب امانتی مربوط به کودکان بوده و در بخش موضوعاتی نیز کتاب های مرتبط با علوم اجتماعی بیشترین درخواست کننده را داشته است.

نورافکن با اشاره به اینکه در سال گذشته 4جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد و 46مصوبه در شهرستان و 33مصوبه در بخش جعفرآباد مصوب شد است افزود:کتابخانه های عمومی شهرستان در 12 حوزه مختلف فعالیت خود را انجام داده و کتابخانه عمومی سیار بیله سوار نیز با ارائه خدمات به ساکنان 10 روستا، 524 عضو ثابت و بیش  از 4هزار مراجعه سالانه دارد.

وی افزود: امسال بخش کودک کتابخانه الغدیربیله سوار و علامه محمد تقی جعفری بخش جعفرآباد و  کتابخانه روستای بابک  تکمیل شده است و حدود 9هزارو 351 مورد اصلاح رده  در کتابخانه های شهرستان صورت گرفته است.

نورافکن عنوان کرد:در راستای توسعه فعالیتهای کتابخانه ها عمومی شهرستان وبلاگ برای تمامی کتابخانه های شهرستان راه اندازی شده است و تفاهم نامه همکاری با آموزش و پرورش ،کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان و کانونهای فرهنگی و هنری مساجد صورت گرفته است و نشست کتابخوانی در مدارس شهرستان نیز برگزار می شود.

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد


دیدگاه شما