تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 17975
تاریخ انتشار: ج, 1396/04/23 - 15:59
امر به معروف و نهی از منکر اصل قانون اساسی که باید در جامعه اجرایی شود
امام جمعه بیله سوار گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از اصول قانون اساسی است اما امروز مورد غفلت واقع شده که باید در جامعه اجرایی شود.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، حجت الاسلام قیاسی امام جمعه بیله سوار در خطبه های امروز نماز جمعه با تسلیت سالروز شهادت امام صادق علیه السلام بنیان گذار مذهب و مکتب جعفری به تشریح روایتی از آن امام پرداخت و با بیان اینکه غرق شدن در مسائل مادی موجب غفلت از ایمان و اخرت انسانها خواهد شد اظهار داشت: ایمان عملی بهتر از ایمان زبانی است.

وی گفت: امر به معروف و نهی از منکر که یکی از اصول قانون اساسی است امروز مورد غفلت واقع شده و لذا باید در جامعه اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران با امر به معروف و نهی از منکر به نتیجه رسید گفت: کسانی که امر به معروف و نهی از منکر نمی کنند مرده، بین زنده ها هستند.

خطیب نماز جمعه بیله سوار گفت: برای نهادینه شدن عفاف و حجاب و برای دفاع از این فرهنگ باید مسئولان مربوطه نیز تلاش گسترده داشته باشند.

 امام جمعه بیله سوار در بخش دیگری از سخنان خود به پیروزی جبهه مقاومت در موصل عراق اشاره کرد و گفت: فتح موصل شبیه آزادی خرمشهر بود و در حقیقت به خلافت خود ساخته داعش پایان داد.

وی عنوان کرد: کابیه دولت دوازدهم باید در تزار ملت شریف ایران باشد و باید افرادی که به عنوان وزیر در کابیه معرفی می شوند پاک دست و فراجناحی باشند.

وی گفت: در حال حاضر مشکل کشور فساد اداری ، مالیات و بحث گمرک و کم توجهی به اصل 44 است.

حجت الاسلام قیاسی با اشاره به خطرات فضای مجازی در اجتماع افزود: بحث های ورشکستگی بانکها یکی از موضوعاتی بود که در فضای مجازی به ان دامن زده شد و موجب بروز برخی اختلالات در کشور شد.

وی در پایان به حادثه قتل دختر بچه پارس ابادی اشاره کرد و ضمن ادای تسلیت به بازماندگان ان مرحومه از مسئولان خواست از تکرار این گونه حوادث جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

 


دیدگاه شما