تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 17950
تاریخ انتشار: ج, 1396/04/16 - 16:35
حذف حجاب اولین هدف اومانیسم در جوامع اسلامی/  مسئولان، مفاد قرارداد نفتی با توتال فرانسه را شفاف سازی کنند
امام جمعه جعفرآباد: حذف حجاب اولین قدم جامعه اومانیستی غرب در ترویج بی بند و باری و از بین بردن حیا و عفت در جوامع به ویژه جامعه اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، حجت الاسلام و المسلمین باقری امام جمعه جعفرآباد با اشاره به روز مالیات و آغاز هفته فرهنگ مالیاتی گفت: مالیات یکی از مهمترین بخش درآمد کشورهای مختلف بویژه کشورهای صنعتی و پیشرفته دنیاست و درآمد حاصل از آن نیز صرف عمران و آبادانی کشورها می شود ولی متاسفانه در کشور ما هنوز آنطور که باید و شاید مقوله مالیات در بین مردم جا نیفتاده و مردم به جای پرداخت مالیات بیشتر به دنبال فرار از مالیات هستند و  نمی دانند که این مالیات هزینه اندکی است که در مقابل ایجاد امکان کسب و کار باید بپردازند.

حجت الاسلام باقری 15 شوال سالروز شهادت جناب حمزه سیدالشهدا و وفات سید الکریم جناب حضرت عبدالعظیم حسنی را تسلیت گفته و افزود: جناب حمزه که از حامیان بزرگ پیامبر اکرم (ص) بود در رکاب ایشان در جنگ احد به شهادت رسید. جناب عبدالعظیم حسنی نیز محضر 4 امام بزرگوار را درک کرد و علاوه بر نسب شریف خود فقیه و وارسته بود که ثواب زیارت ایشان در ردیف ثواب زیارت امام حسین(ع) می باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش جعفرآباد در ادامه به سالروز به درک واصل شدن عمروبن عبدود در جریان جنگ خندق و حرکت جوانمردانه حضرت امیرالمؤمنین با او اشاره کرد و افزود نامگذاری این روز به نام فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای نشان می دهد که رعایت اخلاق و جوانمردی در همه حال بر ورزشکاران لازم است.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام مسجد گوهرشاد در دوران رضاپهلوی قلدر، به بیان آیات قرآن و احادیث دینی درباره اهمیت حجاب و حفظ حریم زن و مرد در جامعه اشاره کرد و گفت: حجاب فقط مختص به اسلام یا ایران نیست بلکه در ادیان گذشته و فرهنگ های کهن نیز همیشه حجاب و پوشش مناسب برای حفظ حریم زن و مرد و جلوگیری از رواج بی عفتی و بی بندوباری در جوامع مختلف وجود داشته ولی امروز چون اهداف جامعه اومانیست غرب در ترویج بی بند و باری است حذف حجاب اولین قدم برای از بین بردن حیا و عفت در جامعه است.

حجت الاسلام باقری به جریان قرارداد نفتی بین کشورمان و شرکت توتال فرانسه اشاره کرد و گفت: بهتر است مسئولان بطور کامل مفاد این قرارداد را شفاف در اختیار مردم قرار دهند و مجلس با ایفای نقش نظارتی خود از منافع ملی دفاع کند و قوه قضاییه هم اگر تخلفی مشاهده کرد بدون تعارف برخورد کند.

وی افزود اگر قرار است تمام مراحل اکتشاف، استخراج  و بهره برداری نفت را برای مدت طولانی به کشور بیگانه بسپاریم پس چرا مرحوم آیت الله کاشانی و دکتر مصدق نفت را ملی کردند؟

وی در ادامه گفت: مردم از این همه فساد مالی و افسارگسیختگی اقتصادی در کشور خسته شده اند، مسئولان قوای سه گانه دست به دست هم بدهند و با دانه درشت ها و مفسدان اقتصادی کلان برخوردی بکنند که برای دیگران هم درس عبرت بشود.

حجت الاسلام باقری در پایان با توجه به شروع فصل گرم تابستان از هموطنان عزیز خواست تا با مصرف صحیح آب و برق دیگران را از این نعمت حیاتی در فصل گرما بی بهره نکنند.

 

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد


دیدگاه شما

دیدگاه‌ها

سلام لطفا پیگیرمطالبات گندم کاران شهرستان باشید وضع اقتصادی کشاورزان خیلی وخیم است همه زیر قرض و بدهی هستند و فشار بانک ها بر وام گیرندگان افزایش یافته است.