تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 17424
تاریخ انتشار: س, 1396/02/12 - 19:11
برگزاری آزمون بین المللی «ریاضی کانگورو» در بیله سوار+عکس
آزمون بین المللی ریاضی کانگورو همزمان با تعدادی از شهرهای ایران در دبستان شهيد زنجبر بيله سوار نیز برگزارشد.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، ،  آزمون ریاضی کانگورو در آخرين روز فروردين همزمان با تعدادی از شهرهای ایران، در بیله سوار نیز با شركت 84 دانش آموز از مقاطع مختلف تحصیلی در دبستان شهيد زنجبر بيله سوار برگزارشد.

این آزمون در شهرهایی اجرا می شود که در طول سال تحصیلی ، کلاس های ریاضی کانگورو را برای دانش آموزان برگزار می کنند و در ایران نیز انتشارات فاطمی، نمایندگی اجرای این آزمون و دوره های مربوط به آن  را بر عهده دارد.

مدیر آموزش و پرورش در بازدید از حوزه امتحانی گفت :این دوره آموزشی و آزمون ریاضی، به عنوان نماد کشور استرالیا، به کانگورو شهرت یافته است و هر سال در چندین کشور برگزار می شود .

محمدخیردار یادآوری نمود: هدف اصلی از برگزاری کلاس های ریاضی کانگورو، آشنایی دانش آموزان با  راه کارهای حل مسئله است که بیشتر جنبه خلاقیت دارد  .

خيردار افزود: در این دوره  دانش آموزان با استفاده از هوش و خلاقیت راه کارهای مناسبی را برای حل مسئله می یابند منظور از حل مسئله تنها مسئله ریاضی نیست بلکه هر مسئله ای است که با تفکر  و یافتن راهی جدید و یا اعمال ریاضی  بتوان آن را حل نمود .

 این آزمون، تستی و به صورت پنج گزینه ای برگزار شد که یافتن جواب صحیح به تفکر و دقت زیادی نیاز دارد .

وي گفت: پاسخنامه این آزمون بزودی بر روی سایت  کانگورو  قرار می گیرد  و نتایج  آن در اول خرداد اعلام می شود  .

 گفتنی است: همه شرکت کنندگان ، گواهی شرکت در آزمون را دریافت می کنند  و  سی در صد از  شرکت کنندگانی که بالاترین امتیاز را کسب کرده اند، دیپلم افتخار دریافت می کنند و ده درصد به عنوان برگزیدگان کشوری  به تهران معرفی می شوند تا در جشنی که  تابستان از طرف انتشارات فاطمی  برگزار می شود، شرکت کنند.

 لازم به ذکر است انتشارات فاطمی نمایندگی ریاضیات کانگورو  در  روز برگزاری جشن  به  برگزیدگان کشوری، جوایزی اهدا می کند .

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد
تصاویر بیشتر برای مطلب: 
برگزاری آزمون بین المللی «ریاضی کانگورو» در بیله سوار+عکس
برگزاری آزمون بین المللی «ریاضی کانگورو» در بیله سوار+عکس


دیدگاه شما