تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 16789
تاریخ انتشار: ش, 1395/11/02 - 13:19
فرماندار بیله‌سوار مطرح کرد
کمبود معلم ‌در سطح متوسطه مدارس بیله‌سوار
کمبود معلم ‌در سطح متوسطه مدارس بیله‌سوار
فرماندار بیله‌سوار با اشاره به کمبود معلم‌ به ویژه در سطح متوسطه در این شهرستان گفت: باید با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش نیروهای مجرب برای بیله‌سوار به‌کارگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان،، آرام حلیمدر جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بیله‌سوار اظهار داشت:‌ آموزش و پرورش رسالت سنگینی برعهده دارد و این نهاد تعلیمی و تربیتی در آگاه‌سازی جامعه و پرورش نسلی فهیم و آگاه بسیار تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه جامعه نیازمند افراد با مسئولیت و کارآمد است و سه نهاد خانواده، مهد کودک و آموزش و پرورش در سالم‌سازی جامعه نقش اصلی را ایفا می‌کنند، تصریح کرد: برای کاهش و ریشه‌کن کردن آسیب‌های اجتماعی در جامعه، باید از آموزش و پرورش آغاز کنیم و برای این دستگاه که بزرگ‌ترین و گسترده‌ترین دستگاه فرهنگی کشور محسوب می‌شود، سرمایه‌گذاری کنیم.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار گفت: جامعه‌ای که آموزش و پرورش قوی نداشته باشد در زمینه توسعه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی با مشکل مواجه است و اگر این بستر خوب پرورش یابد تمامی اثرات منفی جامعه در تمامی ابعاد از بین می‌رود.

حلیم با تبریک هفته شوراهای آموزش و پرورش به تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت شهرستان بیله‌سوار بیان کرد: شوراهای آموزش و پرورش با هدف تحقق نظارت بر آموزش و پرورش به وسیله مردم تشکیل شده و می‌توانند فعالیت‌ها و امور آموزش و پرورش را تسهیل کرده و بازویی توانمند برای آموزش و پرورش باشند.

وی با بیان اینکه تقویت آموزش‌های شهروندی باید از مدارس صورت گیرد که باعث کاهش مشکلات فرهنگی و اجتماعی در شهرستان می‌شود، افزود: برنامه‌ریزی‌هایی باید انجام شود تا نیروهای تربیت معلم که توسط آموزش و پرورش  بیله‌سوار جذب می‌شوند دارای سهمیه مستقل برای شهرستان بیله‌سوار باشند.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار اظهار کرد: مدرسه بنیاد برکت روستای گون پاپاق تکمیل شده و در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد و مدرسه در حال احداث در روستای گوگ تپه نیز برای شهریورماه سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

حلیم بیان کرد: کمبود معلمان به ویژه در سطح متوسطه در برخی از دروس از نیازهای ضروری برای سال‌های آینده مدارس متوسطه است و باید با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش نیروهای مجرب برای شهرستان به‌کارگیری شود.

وی گفت: برای توسعه فضای آموزشی در شهر بیله‌سوار به دلیل توسعه ساخت و ساز و افزایش جمعیت حاشیه پشت کمربندی بیله‌سوار از طریق اداره آموزش و پرورش بیله‌سوار ساختمان آموزشی 12 کلاسه به ارزش 3 میلیارد و 850 میلیون ریال خریداری شده ‌و از این طریق خدمات بهتری به دانش‌آموزان ارائه خواهد شد.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار تصریح کرد: هزینه و برنامه‌ریزی در آموزش و پرورش در راستای توانمندسازی نیروی انسانی بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری برای توسعه و پیشرفت کشور است.

حلیم بر حضور گسترده فرهنگیان و دانش آموزان در مراسمات دهه فجر ، تلاش جدی در ارتقای کیفیت آموزشی و تحصیلی دانش‌آموزان،  پیگیری جدی برای برگزاری کلاس‌های کنکور و تقویتی دانش‌آموزان، ارتباط تنگاتنگ با اولیای دانش‌آموزان برای بهبود وضعیت تحصیلی و تربیتی آنها، توسعه نمازخانه‌های مدارس، برگزاری همایش کنکور، آسیب‌شناسی علل ترک تحصیلی دانش‌آموزان و توسعه دامداری هنرستان کشاورزی بیله‌سوار به مرکز تولیدی فرآورده‌های لبنیاتی تاکید کرد.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد


دیدگاه شما

دیدگاه‌ها

برخی دبیران دبیرستان دخترانه فرزانگان (تیزهوشان)یابه جهت خودنمایی یاعقده گشایی یاانتقال مشکلات به کلاس درس باطراحی سخت ترین سؤال وایجاد رعب ووحشت باندادن نمره مستمری آینده ای مبهم وتاریک را درآستانه کنکور پیش چشم دانش آموزان تیز هوش واولیا آنها نمودار می کنند که این موضوع هزار مرتبه از کمبود معلم آثار مخربی دارد .