تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 16585
تاریخ انتشار: ش, 1395/09/27 - 11:38
امام جمعه پارس آباد مغان: به سكوت و مودب بودن نماينده پول نمي دهند
امام جمعه پارس آباد مغان گفت: در حالي كه نمايندگان جمع شده و به همراه نماينده دولت به منطقه مي آيند، بايستي نمايندگان ما هم احساس وظيفه كرده و در منطقه حاضر شوند.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان،حجت‌الاسلام سيد سعيد رشادي ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای پارس آباد ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و تشریح سجایای پیامبر اکرم (ص) اظهار کرد: بهترین زاد و توشه برای همه انسان‌ها تقوای الهی است.

 

وي با تبریک میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام صادق (ع) گفت: امروز راه نجات اسلام و مسلمانان الگوگيري از سیره پیامبر اسلام (ص) و تمسك به قرآن و اهل بيت است.

 

رشادي، امام صادق(ع) را بنيانگذار مكتب شيعه دانست و افزود: امام صادق(ع) با تربيت 4 هزار دانشمند، وظیفه مهم و حساس خود در نهضت بیدادگری امت اسلامی را انجام داد.

 

امام جمعه پارس آباد با اشاره به سالروز شهادت آیت‌الله مفتح در سال 58 و نامگذاری این روز به نام وحدت حوزه و دانشگاه گفت: شهید مفتح از پیشگامان وحدت حوزه و دانشگاه است و در حالي كه دشمنان نظام اسلامي، حوزه و دانشگاه را در مقابل هم قرار داده بود اين شهيد مفتح بود كه در راه رسیدن به اهداف عالیه دینی و اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نشد و باعث پيوند اين دو نهاد شد.

 

وي با اشاره به اجرايي شدن تحريم هاي 10 ساله آمريكا عليه ايران، دامن زدن بیش از اندازه به مساله تحریم ها و مانور دادن صداوسيما روي اين قضيه كه چرا آمريكا دوباره تحريم كرد و يا اينكه چرا به تعهداتش در برجام عمل نكرد را كار اشتباهي دانست و گفت: در حالي كه تحريم ها براي كشور قوت داده و طي 37 سال در نتيجه همين تحريم ها كشور به قله پيشرفت رسيده، چه لزومي دارد روي آن مانور داده و با چنين حركاتي نقطه ضعفي به دشمن دهیم.

 

خطيب جمعه پارس آباد در ادامه درگذشت شاعر پرآوازه مغاني استاد بختيار عليمرادي را تسليت گفت.

 

رشادي با اشاره به مساله نظافت و توجه به زيباسازي شهر، بر لزوم همكاري همه شهروندان در حفظ زيبايي و نظافت محل زندگي تاكيد كرد و افزود: نباید احساس کنیم که نظافت شهر حتما به عهده شهرداری است بلکه باید همه مردم در این خصوص اداي تکلیف كرده و در نظافت و زيباسازي شهر هم كنند.

 

امام جمعه پارس آباد به سفر محمد باقر نوبخت معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه به اردبيل و جلسه او با مسوولان ارشد استان اشاره كرد و گفت: در اين سفر اعتبارات خوبي به برخي بخش هاي عمراني از قبيل راه آهن اردبيل - ميانه، سد کوثر و سد عنبران و ... داده شد، اما در مورد مغان هيچگونه بودجه اي به ميان آورده نشد.

 

رشادي با بيان اينكه جاده مواصلاتي مغان - اردبيل به قتلگاه تبديل شده كه هر روز دو يا سه تصادف منجر به فوت در اين راه مي شود، تصريح كرد: در حالي كه دو بانده كردن راه مواصلاتي اين منطقه چندين سال است كه جزء برنامه هاي دولت بوده اما هنوز اجرايي نشده و زمين مانده و در اين ارتباط هيچ كس كاري انجام نداده است.

 

وي با اعلام اينكه نمايندگان مغان هم در رابطه با اين موضوع هيچگونه اقدامي انجام نداده و كوتاهي كرده اند، گفت: در حالي كه تمام نمايندگان جمع شده و به همراه نماينده دولت به منطقه مي آيند، بايستي نمايندگان ما هم احساس وظيفه كرده و در منطقه حاضر شوند و با طرح مشكلات و موانع پيش روي پروژه ها، با قاطعيت از نماينده دولت و وزرا توضيحات خواسته و پيگير بودجه براي آن باشند.

 

امام جمعه پارس آباد با اشاره به اينكه به سكوت و مودب بودن نماينده پول نمي دهند، خطاب به نمايندگان مغان گفت: شما نمايندگان مردم در مجلس هستيد و بايستي پيگير حل مشكلات منطقه بوده و در اين ارتباط پيشگام باشيد.

 

رشادي خاطرنشان كرد: مشكلات ما از بابت نبود راه ايمن بوده كه مردم از اين بابت سختي زيادي مي كشند و ما اين خواسته را به جد از دولت طلب مي كنيم كه عمليات دو باند كردن جاده مغان - اردبيل را جزء اولويت اصلي خود قرار دهند.

 

وي از برگزار كنندگان جلسه حفاظت از منابع طبيعي در شهرستان پارس آباد از جمله دادگستري كل استان قدرداني كرد.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد


دیدگاه شما