تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 16421
تاریخ انتشار: ش, 1395/08/29 - 11:30
حضور «روحانی» در پست های اجرایی به جای تبلیغ علوم تربیتی / آموزش و پرورش محل جهاد با جهل است
امام جمعه بیله سوار در جمع فرهنگیان با اشاره به اینکه جامعه روحانیت امروز در پست های اجرایی و مدیریت سر کار هستند با اظهار نارضایتی از این رویه گفت: ای کاش این قشر از جامعه اسلامی در تعلیم آداب اسلامی به مردم فعال باشند و معلمان و فرهنگیان نیز در بقیه مسائل آموزشی انجام وظیفه کنند.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، حجت الاسلام کریم قیاسی امام جمعه بیله سوار در دیدار ریس جدید آموزش و پرورش و چند تن از کارکنان این اداره با تبریک مسئولیت خطیر تعلیم  و تربیت اظهار داشت: جهاد لازمه تعلیم و تربیت است زیرا که آموزش و پرورش محل مبارزه با جهل است و امید است که خداوند پشتیبان شما عزیزان باشد.

 

وی ضمن قدردانی از مسئول قبلی این اداره به حدیثی از امام صادق علیه السلام اشاره کرد و گفت: امام معصوم می فرمایند از جا کندن یک کوه از جای خود آسان تر از ایجاد تحول در یک فرد است که این مسئله کار معلمان را مهم تر کرده است.

 
وی ادامه داد: آموزش و پرورش مزرعه علم است و باید در این مزرعه بذرهای علم و ادب را کاشت تا دانش آموزان پاک و صاحب علم از این مزرعه تربیت شوند.
 
وی با بیان اینکه هدف و گرایش جدید آموزش و پرورش تربیت محور شده است اظهار کرد: می توان در این خصوص از جامعه روحانیت در مدارس و تربیت اخلاقی اسلامی دانش آموزان استفاده شود .
 
وی با اشاره به اینکه جامعه روحانیت امروز در پست های اجرایی و مدیریت سر کار هستند با اظهار نارضایتی از این رویه عنوان کرد: ای کاش این قشر از جامعه اسلامی در تربیت، تزکیه و تعلیم آداب اسلامی فعال باشند و معلمان و فرهنگیان نیز در بقیه مسائل آموزشی انجام وظیفه کنند.
 
امام جمعه بیله سوار یکی از مسائل اخلاقی را مقابله با ناهنجاری های زبانی و گویشی عنوان کرد و افزود: مقابله با ادبیات کفرآلود باید از آموزش و پرورش شروع شود زیرا که قبح کلمات از دست رفته است.
 
به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، در ابتدای این دیدار محمد خیردار رییس جدید آموزش و پرورش شهرستان بیله سوار نیز طی بیاناتی عنایت ویژه امام جمعه را به قشر فرهنگیان خواستار شد.
 
وی با اشاره به اینکه آمار قبولین کنکور اخیرا کمی ضعف نشان می دهد افزود: با تلاش همکاران رویه قبولین دانش اموزان کنکور امسال رشد 2 درصدی را نشان می دهد.
 
وی گفت: معلم قوی ترین نیروی انسانی است که می تواند آینده و سعادت دانش اموزان را تضمین کند و این از آموزش و پروش شروع می شود.
 
خیردار گفت: برنامه های بروز در مقابله با تهاجم فرهنگی و به جهت مرزی بودن شهرستان تدارک دیده شده که در پرورش روحی دانش آموزان تاثیر گذار خواهد بود.
 
رئیس آموزش و پرورش اظهار امیدواری کرد اگر در راه تربیت و آموزش بر اساس شرایط و موازین اسلام اقدام کنیم قطعا در بحث آموزش و پرورش پیروز و موفق خواهیم بود .

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد


دیدگاه شما

دیدگاه‌ها

وکیل اونجا مگه کارمند اداره است که در اون جمع قرار گرفته