تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 16148
تاریخ انتشار: پ, 1395/07/29 - 19:27
بی سابقه ترین بارش پاییزی در بیله سوار/ ادامه بارش ها در دهمین روز متوالی
از آغار بارش ها در شهرستان بیله سوار بیش از 9 روز می گذرد اما بارش باران همچنان در حال باریدن است.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، از آغار بارش ها در شهرستان بیله سوار بیش از 9 روز می گذرد اما بارش باران وارد روز دهم شده و همچنان در حال باریدن است.

 

بارش باران که طی چند سال گذشته بی سابقه بوده علاوه بر خوشحال کردن کشاورزان دیم کار موجب افزایش آب های سطحی و درنهایت افزایش میزان آب در رود مرزی ارس شده است.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای هفته جاری سامانه سرد بارش زا وارد استان شده و بسیاری از مناطق به ویژه شهرهای شمال استان را تحت تأثیر قرار داده است.

وی گفت: فعالیت این سامانه موجب شده در شهرهای بیله سوار و پارس آباد و شهرهای منتهی به استان گیلان بارش‌های باران گزارش و در سایر مناطق استان نیز هوای ابری و مه‌آلود و بارش خفیف باران حاکم شود.

علی دولتی گفت: فعالیت این سامانه دمای هوای مناطق مختلف استان را از پنج تا ۲۰ درجه کاهش داده و موجب بارش برف در مناطق کوهستانی و ارتفاعات به ویژه دامنه کوه سبلان شده است.

دولتی مهر آخرین وضعیت بارش باران را ۱۵ میلی‌متر در بیله سوار و ۱۲ میلی‌متر در موران گرمی عنوان کرد و افزود: همچنان بارش باران در شهرهای شمالی استان و همچنین بارش برف در ارتفاعات ادامه دارد.

وی با تأکید به اینکه هیچ یک از محورهای مواصلاتی استان به دلیل بارش مسدود نیست، اضافه کرد: لازم است شهروندان و مسافران نسبت به استفاده از پوشاک گرم و مناسب و وسایل گرمایشی اقدام کنند.

مدیرکل هواشناسی استان متذکر شد: با وجود خروج تدریجی سامانه از امروز پیش‌بینی می‌شود فردا جمعه نیز بارش برف و باران تداوم داشته باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان بارندگی های اخیر در شهر مرزی بیله سوار موجب آب گرفتگی برخی معابر شده که در بعضی مناطق همچون انتهای خیابان طالقانی، این آب گرفتگی به یک معضل حل نشده تبدیل شده است.

 هر چند مورد پیش آمده  با حضور نیروهای خدمات شهری شهرداری و هلال احمر رفع شد اما این معضل تدابیر ویژه ای می خواهد که مسئولان باید بر ان تصمیم گیری کنند.

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد


دیدگاه شما