تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 16019
تاریخ انتشار: پ, 1395/07/08 - 10:50
توسعه گردشگری بیله سوار در گرو توجه مسوولان!
توجه مسئولان در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی شهرستان بیله سوارمغان، می تواند تحول عظیمی را در منطقه و استان اردبیل به دنبال داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، به مناسبت هفته گرامیداشت روز جهانی گردشگری، گزیده ای از مطالب و موضوعات مهم در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بیله سوار که خواسته مردم و مسئولان است در این نوشتار طرح شده است که امیدواریم خوانندگان این گزارش نظرات خود را در بخش نظرات قید نمایند.

 

حوزه میراث فرهنگی و گردشگری بخش مهمی از اقتصاد هر شهر و شهرستانی را شامل می شود که اگر خدمات متنوع به گردشگران ارائه شود ، شکوفایی اقتصاد آن منطقه و ان شهر را نیز به دنبال خواهد داشت.

 

بوم گردی، برپایی بازارچه محلی صنایع دستی، جشنواره کوچ عشایر و راهنمایی مناسب گردشگران از جمله موضوعات مهمی است که توجه مسئولان در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی شهرستان بیله سوارمغان، می تواند تحول عظیمی را در منطقه و استان اردبیل به دنبال داشته باشد.

 

بومی گردی با ایجاد خانه مسافر و اکو کمپ عشایری

جذابیت اکوتوریسم و بوم گردی شهرستان بیله سوار به ویژه در ایام فصل بهار جلوه بسیار زیبایی را در این منطقه به نمایش می گذارد و همه ساله در این فصل، پذیرای خیل گردشگران و مسافران از گوشه گوشه کشور است.

 

با ورود مسافران و گردشگران، بومی گردی از طریق ایجاد خانه های مسافر واجرای اکو کمپ عشایری در مناطق روستایی یکی از راهکارهای توسعه گردشگری در حوزه گردشگری بیله سوار است که در صورت ارائه خدمات متنوع به گردشگران شاهد شکوفایی اقتصادی نیز در منطقه خواهیم بود.

 

ضرورت برپایی بازارچه محلی صنایع دستی در شهر مرزی بیله سوار

وجود گمرک بین المللی در شهر مرزی بیله سوار و ورود مسافران با حجم زیاد،از دلایلی است که با کمی پشتکار می شود بازارچه محلی ویژه صنایع دستی را ایجاد کرد.

 

 با توجه به حضور و فعالیت تعداد زیادی از بیله سواری ها در موضوع صنابع دستی و تولید محصولات متنوع دستی، ایجاد بازارچه موجب رونق کسب و کار در حوزه صنایع دستی خواهد شد که میتوان با این کار توانمندی های فرهنگی و هنری عشایر را نیز به بیرون از مرزهای کشور انتقال داد.

 

مغازه های خالی جنب گمرک میتواند محلی مناسب برای ارائه و فروش محصولات صنایع دستی باشد که با ورود روزانه چند هزار نفر مسافر به شهر بیله سوار، به نوعی هم اشتغال زایی ایجاد می شود و هم اینکه موجب ترویج فرهنگ محصولات صنایع دستی ایرانی خواهد بود.

 

 

جشنواره کوچ عشایر باید ملی برگزار شود

جشنواره کوچ عشایر یکی از برنامه هایی است که می تواند در حوزه گردشگری و در راستای معرفی و شناسایی فرهنگ، توانمندی ها و صنایع دستی عشایر نقش بسزایی داشته باشد اما طی سالهای گذشته که اجرای جشنواره کوچ عشایر با افت و خیز همراه شده است کیفیت اجرای برنامه ها در جشنواره امسال نیز چندان چشمگیر نبود.

 

البته بر اساس اظهارات مسئولان به طور قطع طی برنامه ریزی های صورت گرفته برگزاری جشنواره کوچ عشایر در سال آینده در سطح ملی صورت خواهد گرفت.

 

نصب تابلو های راهنما در طول مسیر گردشگری

نصب تابلو های راهنما و معرفی اماکن در طول مسیر گردشگری یکی از راهکارهای تبلیغ آثار تاریخی موجود در شهرستان است که مسیرهای گردشگری برای توریست هایی که وارد منطقه می شوند جهت دهی شوند.

 

با توجه به وجود آثار تاریخی و طبیعی بکر در شهرستان بیله سوار یکی از موضوعات مهمی که کم به ان پرداخت شده است نصب تابلو های راهنما در طول مسیر گردشگری است که با این کار علاوه بر راهنمیایی مسافران به نوعی موقعیت و تاریخ آن اثر نیز به مردم و گردشگران اطلاع رسانی می شود.

 

با این حال علی رغم فعالیت مناسب اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بیله سوار اما اجرای برخی برنامه هایی که در بالا به ان اشاره شد می تواند این اداره را در شناساندن میراث گرانبهای شهرستان بیله سوار به معرف و مجری  پیشگام در موضوع میراث فرهنگی و گردشگری تبدیل سازد.

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد


دیدگاه شما