تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15795
تاریخ انتشار: پ, 1395/06/11 - 09:10
320 کارآموز بیله سواری در دوره‌های فنی و حرفه‌ای ثبت‌نام کرده اند
رئیس فنی و حرفه ای شهرستان بیله سوار گفت: درپنج ماهه امسال320نفر در 10 رشته غنی و مهارتی در سطح شهرستان بیله‌سوار به‌صورت کارآموزی در فنی و حرفه‌ای شهرستان ثبت‌نام و دوره‌های آموزشی را سپری کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، رئیس فنی و حرفه ای شهرستان بیله سوار در دیدار با محمد پورقلی مدیرکل فنی و حرفه ای استان اردبیل گفت:  درپنج ماهه امسال320نفر در 10 رشته غنی و مهارتی در سطح شهرستان بیله‌سوار به‌صورت کارآموزی در فنی و حرفه‌ای شهرستان ثبت‌نام و دوره‌های آموزشی را سپری نموده اند.

امامی افزود: در سال گذشته 182هزار و 910ساعت مهارت و آموزش در بخش های مختلف به مهارت آموختگان شهرستان از طریق این سازمان انجام شده است و رشته های خدماتی،خیاطی، بافندگی و آرایشگری و کامپیوتر بیشترین مهارت آموز را داشته است.

پورقلی مدیرکل فنی و حرفه ای استان نیز در این دیدارگفت:آموزش های مهارتی به عنوان مسیری مطمئن برای توانمند سازی افراد جامعه به ویژه جوانان بحساب می آید و با همکاری مشترک و تعامل بین بخشی دستگاه های اجرایی شهرستان  می توان این موضوع مهم و حیاتی را در کلیه بخش های متقاضی دریافت آموزش های مهارتی گسترش داد.  

مدیرکل فنی و حرفه ای استان، با اشاره به زیر ساخت آموزشهای فنی و حرفه ای در شهرستان بیله سوار از وجود کارگاههای برق ساختمان، تاسیسات، فناوری اطلاعات و خیاطی و بافندگی وکشاورزی و... خبر داد و افزود: یکی از سیاست های فعال اشتغال بازار کار ،ارائه خدمات مشاوره آموزشی – شغلی است که که می تواند در مراکز آموزش فنی و حرفه ای اثرات فراوانی برای کارجویان و ارتقاء بهره وری شاغلین به همراه داشته باشد

 

در این دیدار قرار شد ساختمان فنی و حرفه ای جعفرآباد تابهمن ماه امسال تکمیل و به بهره برداری می رسد و برای شروع فعالیت 4کارگاه دراین واحد آموزش داده می شود.

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد


دیدگاه شما