تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15545
تاریخ انتشار: ش, 1395/05/16 - 12:55
مدیرکل امور عشایری استان اردبیل خبر داد:
اختصاص 80 پنل خورشیدی به عشایر شهرستان بیله سوار+عکس
اختصاص 80 پنل خورشیدی به عشایر شهرستان بیله سوار
مدیرکل امور عشایری استان اردبیل گفت:‌ 80 پنل خورشیدی به عشایر تولیدکننده و تلاشگر شهرستان بیله سوار اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، قادر هنرمند صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات عشایر شهرستان بیله‌سوار با بیان اینکه قشر عشایر با تولیدات خود پشتوانه مهمی برای تحقق آرمان‌های جامعه هستند، گفت: انرژی خورشیدی قابل حمل برای عشایری که از نعمت برق محروم هستند، واگذار می شود که اولویت نخست با آن دسته از عشایر است که فاقد برق  در محل اسکان خود هستند.

مدیرکل امور عشایری استان اردبیل تصریح کرد:‌ در این زمینه برای عشایر شهرستان بیله‌سوار 80 پنل خورشیدی در نظر گرفته شده است تا به آنها واگذار شود و از این طریق بتوانیم آسایش هر چه بیشتر را برای این قشر تولیدکننده و تلاشگر فراهم آوریم.

وی با توجه به اهمیت راه در زندگی عشایری به ویژه در ایام کوچ به دلیل تردد بالا در این محورها، بهسازی و بازسازی راه‌های عشیری نقش بسزایی در سهولت تردد این قشر ایفا می‌کند که در همین راستا یک هزار و 650 کیلومتر راه عشایری در سطح استان اردبیل مرمت و بهسازی شده است.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار نیز در این جلسه  بیان کرد: امور عشایری شهرستان بیله‌سوار یکی از ادارات فعال در ارائه خدمات مطلوب به عشایر است که انتظار می‌رود در راستای تامین آرامش و راحتی هر چه بیشتر برای عشایر همکاری و مشارکت سایر دستگاه‌های با امور عشایری توسعه و گسترش یابد.

حلیم با اشاره به تلاش دولت برای ارتقای سطح خدمات عشایر افزود: باید حمایت بیشتری از بخش تولیدات دامی و کشاورزی عشایر انجام شود و با واگذاری بسیاری از خدمات با ارزش بهداشتی و درمانی به علاوه در بخش راه از قشر زحمتکش و غیور عشایر قدردانی شود تا این امر زمینه‌ساز افزایش تولیدات آنها شود.

منبع:روابط عمومی

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد
تصاویر بیشتر برای مطلب: 
اختصاص 80 پنل خورشیدی به عشایر شهرستان بیله سوار


دیدگاه شما