تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15511
تاریخ انتشار: ش, 1395/05/09 - 01:31
رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان بیله سوار:
690 نفر در بیله سوار گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای دریافت کردند
690 نفر در بیله سوار گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای دریافت کردند
رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان بیله سوار گفت: سال گذشته 690 نفر در شهرستان بیله سوار گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای دریافت کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، صادق امامی در دیدار کارکنان مرکز فنی و حرفه ای شهرستان بیله سوار به مناسبت روز ملی ترویج آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی با فرماندار این شهرستان با اشاره به اینکه 25حرفه و مهارت آموزشی توسط این مرکز ارائه می شود گفت: سال گذشته 690نفر از طریق سازمان فنی و حرفه ای شهرستان گواهی نامه مهارت فنی و حرفه ای  دریافت کردند که پیش بینی می شود امسال بیش از 700نفر در کلاسهای مهارت آموزی شرکت کنند.

وی افزود:در سال گذشته 182هزار و 910ساعت مهارت و آموزش در بخش های مختلف به مهارت آموختگان شهرستان از طریق این سازمان انجام شده است و سهم استقبال بانوان از مهارت ها در این شهرستان بیشتر از آقایان بوده است.و رشته های خدماتی،خیاطی، بافندگی و آرایشگری و کامپیوتر بیشترین مهارت آموز را داشته است.

وی همچنین در ادامه گزارشی از عملکرد این مرکز را ارائه و  بر حمایت از بخش خصوصی و اعطای تسهیلات کم بهره به آموزشگاههای آزاد به لحاظ به روز نمودن و تجهیز، تأکید نمود.

 

فرماندار شهرستان بیله سوار نیزدر این دیدار گفت : رسالت و جایگاه آموزش فنی و حرفه‌ای و آموزش‌های مهارتی بسیار بالاست به طوری که کلید مفقوده اشتغالزایی را باید از آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه ای به دست آورد.

حلیم با اشاره به اینکه شهرستان ظرفیتهای مناسبی در حوزه توسعه کارگاه های کوچک اقتصادی  و تولیدی دارد گفت:کار فنی و حرفه ای به لحاظ نقش مهمی که در بحث اشتغال داشته نقش مقدسی است و چرخه اقتصاد کشور به نوعی بدان بستگی دارد.

وی بر همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه ای با دانشگاه ها و آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت : از ظرفیت و پتانسیل همه دستگاه ها برای تجهیز امکانات و آموزش عمومی استفاده شود.

فرمانداربیله سوار با اشاره به اینکه برای تربیت نیروی انسانی ماهر بیش از گذشته به آموزش تخصصی نیاز داریم ، تصریح کرد : آموزش جوانان به ویژه دانش آموزان و دانشجویان سبب ایجاد امید در جامعه و خانواده ها خواهد شد.

حلیم ضمن قدردانی از فعالیت های صورت گرفته از سوی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان و تبریک به مناسبت هفته ملی مهارت ، بر تعامل با ادارات و نهادها ، ارتباط با صاحبان صنایع ، ارائه مشاوره و تجلیل از افراد موفق در عرصه مهارتی تاکید کرد.

وی با تقدیر و تشکر از فعالیت ها و خدمات صورت گرفته در طول ادوار گذشته اظهار کرد: با توجه به محرومیت منطقه، خواستار تقویت و توسعه مشاغل خانگی و آموزش در سطح روستاها شد.

منبع:روابط عمومی

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد


دیدگاه شما