تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18164
تاریخ انتشار : ش, 1396/06/11 - 12:42
یکی از فعالان اقتصاد مقاومتی در روستای قره قاسملو از توابع شهرستان مرزی بیله سوار توانسته است با دریافت 150 میلیون ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی از بسیج سازندگی و راه‌اندازی پرورش گیاهان زینتی كمك شایانی به اقتصاد خانواده خود بکند .

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، توجه و علاقه انسان به گل و نقش گیاهان در زندگی بشر موضوعی كاملا شناخته شده است و لذا از دیر باز به عنوان نمادی برای ابراز عشق و محبت و همچنین ابزاری برای ادای احترام شناخته شده است و علاوه بر تقاضای بازار داخلی برای انواع گل ها و گیاهان زینتی با در نظر داشتن حجم زیاد تقاضا در عرصه بین‌المللی و موقعیت جغرافیایی و اقلیمی مناسب ایران برای كشت انواع گیاهان ، پرورش و صادرات انواع گل و گیاهان زینتی می‌تواند سهم كشور را در بازار تجارت این محصولات ارتقا بخشیده و موجب عاید شدن درآمد ارزی مناسبی باشد

در این راستا در شهرستان بیله سوار نیز طی سال‌های اخیر عرصه های تولیدی پرورش گل‌های زینتی و مزارع پرورش مرغ و بوقلمون، گلخانه، قالیبافی،پرورش بلدرچین،تولید قارچ، تولید عسل و صنایع تبدیلی روغنگیری در زمینه‌های مختلف راه‌ اندازی شد و هم‌اكنون نیز بسیاری از این طرح‌ها با روند بسیار خوبی روبه‌پیشرفت و توسعه هستند.

خبرنگار صبح مغان در راستای معرفی و حمایت از طرح های اقتصاد مقاومتی با یکی از فعالان این عرصه ها مصاحبه ای ترتیب داده است که در ادامه ان را بخوانید.

صبح مغان: لطفا خودتان را معرفی و کمی از کارتان بگوید:

اینجانب بهرنگ توکلی ساکن روستای قره قاسملو بیله سوار می باشم كه توانسته ام با دریافت 15 میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی از بسیج سازندگی و راه‌اندازی پرورش گیاهان آپارتمانی كمك شایانی به اقتصاد خانواده خود داشته باشم.

صبح مغان :علت انتخاب اين عرصه ونظر اطرافيان در مورد ورود به اين کار؟

 با حمایت مستقیم بسیج سازندگی ناحیه بیله سوار و اعطای تسهیلات و با کمک خانواده و حمايتهاي لازم از طرف اطرافيان از اينجانب و علاقه شخصی و خانوادگی که نسبت به این عرصه داشتیم جهت فعاليت در اين عرصه کار پرورش گلهای زینتی را شروع کردیم و امیدوارم روز به روز وسعت کارم افزایش یافته و نسبت به کارآفرینی سایر اعضای خانواده ام بتوانم منبع درامد بهتر و حلالی نیز داشته باشم.

صبح مغان :نوع آوري و ابتكار در كارتان چگونه است؟

درکنار گلهای زینتی به دلیل اینکه وسعت زمین مناسبی داشتیم با تصمیم پدر نسبت به تولید و پروش نهال میوه نیز اقدام کردیم در کنار این کارها کم وبیش نیز باز به تولید و پرورش ماکیان نیز مشغول هستم.

صبح مغان :همكاري اعضاي خانواده و ساير افراد چگونه است؟

نهالستان و گل های زینتی تکثیر شده با کمک و همت پدر بزرگوارم بوده است و خانواده همیشه کمک کارم هستند.

صبح مغان : ميزان اشتغالزايي چند نفر است؟: 3 نفر بطور مستقيم

صبح مغان : وضعيت بازارفروش چگونه است؟

 فروش محصولات ما به گونه ای است که مشتریان راحت میتوانند با مراجعه به محل تکثیر و با میل خودشون گل و گیاه مورد نظرشون رو انتخاب کنن همچنین ما خودمان نیز از طریق نصب بنر و پخش آگهی های تبلیغاتی نسبت به فروش اقدام میکنیم شایان ذکر هست که طبق هماهنگی های صورت گرفته با ادارات در صورت مقدور ادارات موجود در شهرستان نسبت به قبول سفارشات اقدام نمایند.

صبح مغان : ميزان توليد ساليانه شما چقدر است؟

در سال حدود 5000 گل رز ،  10000نهال شلیل  و 2000 نهال خرمالو از باغ برداشت می شود.

صبح مغان : ميزان درآمد سالانه چقدر است؟

با توجه به اینکه یکی از مهمترین مشکلات و دغدغه ما ، فروش محصول و بازاریابی  است اما در صورت بازاریابی و حمایت مسئولان در این خصوص می توان پیش بینی کرد  سالانه حدودا 10 میلیون تومان سود آوری داشته باشد.

صبح مغان :فصل برداشت يا زمان بهره برداري چه زمان است؟

 اواخر زمستان و اوایل بهار

صبح مغان :حرف آخر؟

اقتصاد مقاومتی یعنی اتکا به نیرو و توان داخلی که یکی از مهمترین راه‌های شکوفایی یک کشور است و رهبر عزیز انقلاب با توجه به نیاز و مطالبه مردم امسال را با عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، تولید اشتغال» نامگذاری کردند و دغدغه‌های جامعه را بازتاب دادند که اشتغال زایی یکی از پایه های اقتصاد مقاومتی محسوب می شود

مشاغل خرد و كوچك كه زود به بازدهي و سودآوري مي‌رسند، مي‌توانند گره‌گشاي مشكل بيكاري در جامعه باشند

اگر همه مردم ما به دنبال کارهای تولیدی مفید باشند قطعا در طول زمان شاهد شکوفایی اقتصاد کشور خواهیم بود

مصاحبه از توحید نوروزوند

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد
برچسب‌ها: 


دیدگاه شما