تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18128
تاریخ انتشار : د, 1396/05/30 - 13:10
در راستای حمایت از موضوع با اهمیت اقتصاد مقاومتی مصاحبه ای با سهیل آتشی از فعالان اقتصاد مقاومتی در شهرستان بیله سوار تدارک دیده شده که در ادامه ان را میخوانید.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، پرورش پرنده بلدرچین با داشتن بسیاری شرایط مناسب همچون مقاومت بالا نسبت به بسیاری از بیماریهای متداول، کیفیت بالای گوشت و تخم، هزینه کم تغذیه و درمان و بازگشت سرمایه سریع، نیاز به سرمایه گذاری کم در بخش هزینه های ثابت و جاری، بهای مناسب گوشت و تخم در بازار، جثه کوچک، رشد سریع، بلوغ زود رس، تولید بالای تخم، فاصله نسلی کوتاه، کمترین نیاز به محیط پرورشی از نظر مساحت، خوراک کم، مقاومت به شوری جیره، دوره کوتاه جوجه کشی، افزایش میزان تقاضا جهت محصولات و... بعنوان پرنده ای با ارزش و اقتصادی شناخته شده و هم اکنون در بسیاری از کشورهای جهان پرورش داده شده و به بازار عرضه می شود.

يكي از جوانان فعال در زمینه اقتصاد مقاومتي در شهرستان بیله سوار سهیل آتشی است که با دریافت تسهیلات بانکی از سوی بسیج سازندگی توانسته است در عرصه پرورش بلدرچین به فعالیت مشغول باشد.

 

پایگاه خبری صبح مغان نیز در راستای حمایت از موضوع با اهمیت اقتصاد مقاومتی مصاحبه ای را با این فعال اقتصادی تدارک دیده است که در ادامه ان را مشاهده می کنید.

 

صبح مغان: لطفا خودتان را معرفی کنید؟

سهیل آتشی : اینجانب سهیل آتشی هستم از سال 94 تاکنون مشغول تولید بلدرچین در محله باباش بیله سوار می باشم.

 

صبح مغان:  ميزان تسهيلات دريافتي از بسيج سازندگي چقدر است؟

سهیل آتشی :  20 ميليون تومان در این خصوص دریافت نموده ام.

 

صبح مغان: علت انتخاب اين عرصه؟

سهیل آتشی :با توجه به علاقه ای که به کار و تولید داشتم با حمایت مستقیم بسیج سازندگی ناحیه بیله سوار و اعطای تسهیلات و با کمک خانواده و حمايتهاي لازم از طرف اطرافيان از اينجانب جهت فعاليت در اين عرصه کار پرورش بلدرچین را شروع کردم و امیدوارم روز به روز وسعت کارم افزایش یافته و نسبت به کارآفرینی سایر اعضای خانواده ام بتوانم منبع درامد بهتر و حلالی نیز داشته باشم.

 

صبح مغان: آیا نوع آوري و ابتكار خاصی در دستور کارتان قرار دارد؟

سهیل آتشی :  قصد دارم در آينده سالن دیگری را با همکاری خانواده و به ویژه پدرم آماده کرده و نسبت به قفسه بندی و افزایش جوجه بلدرچین و مولد اقدام کنم.

 

صبح مغان:  آسيب هاي موجود در اين عرصه؟ آيا توانسته اید آن را حل كنید يا نه؟

سهیل آتشی :  باید این مهم را به خاطر داشت که می توان از بروز اکثر بیماری های ویروسی با بکارگیری یک مدیریت خوب و کاربردی پیشگیری کرد . لانه ها باید تمیز و دارای تهویه و دمای مناسب باشند و از ورود جانوران موذی به آنها ممانعت شود . بلدرچین نباید با انواع دیگر پرندگان پرورش داده شود، زیرا به خوبی مشخص شده که گونه های مختلف پرندگان دارای حساسیت های متفاوت در برابر ارگانیسم های عامل بیماری هستند .از آنجا که بلدرچین های جوان به بیماری حساس تر هستند بنابراین آنها باید جدا از بلدرچین های مادر پرورش یابند زیرا بلدرچین های مادر ممکن است به طور تحت بالینی با میکروارگانیسم هائی آلوده باشند و یا به عنوان حاملین عوامل بیماریزا عمل کنند این پرندگان باید با غذای مناسب که از منبع مورد اطمینان خریداری شده تغذیه شوند. غذا باید در مکان خشک نگهداری شده و از رشد کپکها ممانعت بعمل آید و همچنین باید از جانوران موذی که ممکن است سبب ایجاد بیماری یا انتقال میکروارگانیسمها شوند محافظت گردد. این پرندگان باید به طور مرتب و روزمره بازبینی شده و اگر نشانه هائی از قبیل کزکردگی، لرزش، فلجی را نشان دادند جهت معاینه به دامپزشک ارجاع داده شوند - سعی دارم که انشالله بتوانم سالن پرورش را کلا قفسه بندی کردی و نحوه پرورش را به سمت صنعتی و پرورش علمی تر سوق دهم .

 

صبح مغان: ظرفيتهاي آورده فرد چگونه است؟

سهیل آتشی : با 10ميليون تومان آورده میتوان 2 نفر را به طور مستقیم و چندین نفر نیز که در قالب فروشگاه ها وفروشندگان می باشند به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی کرد.

 

صبح مغان:  بازارفروش بلدرچین در حال حاضر چگونه است؟

سهیل آتشی :در حال حاضر بازار این محصول مطلوب بوده و معمولا تخم و گوشت بلدرچین را به بازار و فروشگاههای شهرستان میفروشم همینطور درشهرستناهای اطراف هم بازاریابی خوبی صورت گرفته و به آنها هم پخش و فروش می گردد.

 

صبح مغان:  ميزان توليد ساليانه و درامدتان در سال چقدر است؟

سهیل آتشی :  در یک اتاق 12 متری میتوان حدود 2500 عدد بلدرچین نگهداری کرد و به ازای هر 1000عدد بلدرچین میتوان درامدی حدود پانصد هزار تومان در ماه داشته باشیم

.

صبح مغان:  فصل برداشت يا زمان بهره برداري این محصول چه زمانهایی می باشد

سهیل آتشی :  تولید گوشت و تخم بدلرچین به زمان خاصی بستگی ندارد و می توانیم در طول سال بهره برداری کنیم.

 

حرف آخر:

سهیل آتشی : اگر جوانان در حوزه مشاغل زودبازده عرصه اقتصاد مقاومتی ورود پیدا کنند، بدون تردید علاوه بر اینکه به تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب در حوزه قطع وابستگی به خارج و کمک به تولید داخلی کمک خواهند کرد، در مسیر خودکفایی شخصی نیز موفق خواهند شد.

 مصاحبه از توحید نوروزوند  

 

به گزارش صبح مغان بسیج سازندگی سپاه ناحیه بیله سوار در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام به ارائه تسهیلات بانکی به متقاضیان بسیجی و واجد شرایط می کند که تا به حال در عرصه های شیلات، پرورش زنبورعسل، فراوری لبنی، روغن گیری، صنایع دستی و باغداری و ... اقدام به ارائه تسهیلات نموده است.

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد
برچسب‌ها: 


دیدگاه شما