تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 14241
تاریخ انتشار : ش, 1394/12/22 - 12:22
مدیر کتابخانه مکتب الشهدا روستای فولادلو از توابع شهرستان بیله سوار گفت: ساکنین این روستا می توانند با یک تلفن صاحب کتاب شوند به گونه ای که اگر از هر جا با مسئولین کتابخانه تماس بگیرند، کتابدار کتابخانه در سریعترین زمان می تواند آن کتاب را به منزل آن شخص تحویل دهد.

به گزارش پایگاه خبری مغان امروز، امامعلی اسدی، مدیر کتابخانه مکتب الشهدا کانون شهید علایی با اشاره به برنامه های این کتابخانه در گفتگو با خبرنگار مغان امروز گفت: یکی از اقداماتی که در کتابخانه شهید علایی مورد توجه است، این است که ساکنین روستا می توانند با یک تلفن صاحب کتاب شوند به گونه ای که اگر از هر جا با مسئولین کتابخانه تماس بگیرند، کتابدار کتابخانه در سریعترین زمان می تواند آن کتاب را به منزل آن شخص تحویل دهد و می توان با تماس تلفنی کتاب مطالعه شده را به کتابدار کتابخانه تحویل داد.

 

وی برگزاری دوره های آموزشی مهر مسجد، مسابقه کتابخوانی در سطح استان، چاپ کتاب پولاد شامل زندگینامه و خاطرات سردار شهید علایی فرمانده گردان حبیب بن مظاهر، جمع آوری خاطرات آزادگان، ایثارگران و جانبازان جنگ تحمیلی شهرستان بیله سوار را بخش دیگری از برنامه هایی نام برد که به همت این کانون برگزار می شود.

 

اسدی با اشاره به اینکه  این کانون در سطح روستا برنامه های فرهنگی، ورزشی، هنری و مذهبی در مناسبت های مختلف برگزار کرده است،تصریح کرد: تنها مرکزی که در روستاها می تواند در جذب جوانان و نوجوانان به برنامه های فرهنگی و هنری فعالیت داشته باشد، کانون های فرهنگی هنری مساجد هستند که در تربیت بچه های مسجدی در روستاها نقش بسیار مهمی دارند.

 

مدیر کتابخانه مکتب الشهدا کانون شهید علایی بر لزوم توجه به فعالیت های فرهنگی در روستاها تاکید کرد و گفت: در روستاها نیروی انسانی برای فعالیت فرهنگی بسیار است، بنابراین ضرورت دارد که روستاها در تمام ابعاد پیشرفت داشته باشند.

 

به گزارش پایگاه خبری مغان امروز، روستای فولادلوقویی از توابع شهرستان بیله سوار دارای2600 نفر جمعیت و 750 خانوار با چهار مسجد است و تنها مسجدی است که کتابخانه مخزن دار دارد.

 

 

کتابخانه مکتب الشهدا کانون شهید علایی از سال 83 با مجوز رسمی ستاد عالی کانون های مساجد کشور فعالیت خود را آغاز کرد و 360 نفر عضو این کتابخانه هستند. این کتابخانه که دارای بیش از 16 هزار جلد کتاب است، در دو کیلومتری نوار مرزی با جمهوری آذربایجان قرار دارد و  به جهت برنامه های گسترده فرهنگی و کتابخوانی امسال به عنوان روستای برتر در دومین جشنواره دوستدار کتاب معرفی شد.
انتهای پیام/دیدگاه شما