تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13737
تاریخ انتشار : د, 1394/10/07 - 18:40
مغان امروز: مسئول نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش بیله سوار گفت: از ابتدای امسال تاکنون 185 نفر در دوره های (انتقال، تحکیم و سوادآموزی) نهضت سوادآموزی توسط آموزش و پرورش بیله سوار سازماندهی شدند.

صمدالله بهرو در مصاحبه با خبرنگار مغان امروز، گزارشی از روند فعالیت نهضت سواد آموزی را در شهرستان بیله سوار اعلام کرد.

 

وی ضمن تبریک روز 7دی سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی به فرمان امام خمینی (ره) به میزان حجم ابلاغی اداره کل اموزش و پرورش استان اردبیل در بخش های مختلف نهضت سوادآموزی از قبیل انتقال، تحکیم و سوادآموزی اشاره کرد و گفت: حجم ابلاغی امسال در بخش سواد اموزی 130 نفر، در دوره تحکیم 21 نفر و در دوره انتقال نیز 72 نفر می باشد.

 

وی گفت: از این تعداد حجم ابلاغی در سال 94 در دوره های تحکیم و انتقال، 100 درصد جذب صورت گرفته است و از 130 نفر دوره سواد اموزی نیز 92 نفر تا به امروز جذب آموزش و پروش شده اند.

 

کارشناس نهضت سواد آموزی اداره آموزش و پرورش شهرستان بیله سوار اظهار کرد: این تعداد افراد بیسواد با همکاری نهادها و موسسات از قبیل بسیج مستضعفان، کانون مساجد، کمیته امداد امام خمینی، بهزیستی و موسسات غیر دودلتی میهن و شهید توحیدی و با تلاش شبانه روزی همکاران جذب آموزش وپرورش شده است.

 

 

صمدالله بهرو عنوان کرد: دوره‌های سوادآموزی به سه دوره سوادآموزی، تحکیم و انتقال تقسیم می‌شود که دوره سوادآموزی شامل افرادی می‌شود که اصلاً به مدرسه نرفته‌اند و یا دوره قدیم مقدماتی نهضت سوادآموزی را گذرانده باشند.

 

وی افزود: دوره سوادآموزی تحکیم شامل افرادی می‌شود که تا مقطع پنجم درس خوانده‌اند ولی دراین مقطع قبول نشده‌اند که برای این گونه افراد کلاس‌های باز یادآوری آموخته‌های قبلی و مهارت‌های زندگی برگزار می‌شود.

 

این مسئول ادامه داد: دوره انتقال نیز شامل افرادی می‌شود که تا کلاس پنجم درس خوانده ولی قبول نشده‌اند و می‌خواهند ادامه تحصیل دهند، بنابراین پس از شرکت در دوره‌های 6 ماه انتقال و قبولی، مدرک ششم به آنها اعطا شده و می‌توانند در طرح جامع راهنمایی ثبت‌نام کنند.

 

مسئول و کارشناس نهضت سوادآموزی اداره آموزش و پرورش شهرستان بیله سوار با اشاره به اهمیت سوادآموزی و توان آموزی در اندیشه امام خمینی(ره) گفت: امام خمینی علم آموزی را عبادت و از حوائج ضروری و اولیه زندگی افراد می شمارند. آن بزرگوار همچنین بسیج عمومی برای ریشه کن کردن مشکل بیسوادی که ان را در کشوری همچون ایران مایه شرم می داند، فرا می خواند و می فرمایند تعلیم و تربیت ، اساس نظام فکریه اسلام است .

انتهای پیام/دیدگاه شما