تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13610
تاریخ انتشار : چ, 1394/10/09 - 19:42
پایگاه خبری مغان امروز به مناسبت حماسه 9 دی مصاحبه خود با امام جمعه جعفرآباد را منتشر کرد.

خبرنگار پایگاه خبری مغان امروز شهرستان بیله سوار به مناسبت سالروز حماسه 9 دی و روز بصیرت، مصاحبه ای با حجت الاسلام والمسلمین باقری امام جمعه جعفرآباد ترتیب داده است که به صورت پرسش و پاسخ تنظیم شده است.

 

این مصاحبه به شرح زیر می باشد؛

 

پایگاه خبری مغان امروز: مطالبی در خصوص تاریخچه فتنه و نفاق در طول تاریخ را بیان بفرمایید.

 

امام جمعه جعفراباد: فتنه ریشه قرآنی دارد، کسانی که در قلب هایشان انحراف و گمراهی وجود دارد سعی می کنند حق را باطل و باطل را حق جلوه دهند. در قرآن کریم 2 بار فتنه را از قتل شدیدتر و بزرگتر بیان می کند. زیرا در قتل قاتل مقتول را می کشد ولی در فتنه زمینه کشته شدن عده زیادی توسط فتنه گر ایجاد می شود.

 

پایگاه خبری مغان امروز به نظر شما دلایل به وجود آمدن فتنه 88 چه بود؟

 

امام جمعه جعفراباد: فتنه 88 فقط یک اعتراض خیابانی به انتخابات نبود، فتنه 88 در ادامه طرح براندازی دشمنان انقلاب اسلامی بود که از بستر انتخابات برای اجرای آن استفاده کردند و عوامل داخلی هم حسابی آب به آسیاب دشمن ریختند.

 

پایگاه خبری مغان امروز سران فتنه چه خواسته و هدفی داشتند؟

 

امام جمعه جعفراباد: سران فتنه عروسک خیمه شب بازی آمریکا بودند، ولی کسانی که در پشت صحنه این فتنه برنامه ریزی می کردند هدفشان براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود. چون انقلاب ما تنها مانع استکبار برای تسلط مجدد بر جهان اسلام است. متاسفانه برخی از خواص هم به طور خانوادگی پشت صحنه فتنه را کارگردانی می کردند.

 

پایگاه خبری مغان امروز: علت بی بصیرتی برخی از خواص چه بود؟

 

امام جمعه جعفراباد: در طول تاریخ هم خیلی از خواص در مواقع حساس نتوانستند تصمیم قاطع و صحیح بگیرند. ربیع بن خثیم با اینکه از اصحاب امیرالمؤمنین بود و به فضایل آن حضرت اقرار می کرد ولی  در جنگ صفین  نتوانست بین حق و باطل تصمیم بگیرد. سلیمان بن صرد خزاعی از بزرگان و سران کوفه که از امام حسین (علیه السلام) دعوت کرده بود ولی در موقع قیام زمانی تصمیم گرفت که دیر شده بود. خیلی از خواص انقلاب هم با اینکه به حقانیت انقلاب و رهبری اعتقاد داشتند ولی نتوانستند تصمیم صحیح و به موقع بگیرند.

 

پایگاه خبری مغان امروز نقش رهبری در جمع شدن فتنه 88 چه بود؟

 

امام جمعه جعفراباد: حضرت آقا از ایام قبل از انتخابات به خوبی مسیر را برای مردم و کاندیداها روشن می کردند و در جریان فتنه هم حضور به موقع در اولین نماز جمعه و شاخص و فصل الخطاب قرار دادن قانون تکلیف همگان را روشن کرد. در طول 8 ماه فتنه هم صبر و بصیرت افزایی حضرت آقا خیلی ها را روشن کرد تا فتنه برچیده شد.

 

پایگاه خبری مغان امروزنقش دشمنان خارجی و استکبار جهانی در فتنه چه بود؟

 

امام جمعه جعفراباد: کافی است نگاه به موضع گیری های سران کشورهای غربی، ضد انقلاب خارج از کشور و ماهواره های وابسته به آنها در ایام فتنه بیاندازیم تا به خوبی برایمان روشن شود که چقدر در جریان فتنه نقش داشتند. وقتی اوباما از فتنه گران حمایت علنی می کند دیگر: تو خود حدیث فراوان بخوان از این مجمل...

 

پایگاه خبری مغان امروز دلیل حرکت و جوشش مردم چه بود؟ چه عواملی باعث برچیده شدن بساط فتنه در 9 دی شد؟

 

امام جمعه جعفراباد: فتنه گران 8 ماه کشور را نا امن کردند و زمینه را برای حضور مخالفانی مثل بهائیان و منافقین در صحنه فراهم کردند، هر چقدر به انقلاب و آرمانهای انقلاب اهانت کردند مردم تحمل کردند اما وقتی به امام حسین (علیه السلام) و عزاداری آن حضرت اهانت شد صبر مردم لبریز شد و سلیقه های سیاسی را کنار گذاشتند و کار فتنه گران را تمام کردند.

 

پایگاه خبری مغان امروز تفکر برخاسته از 9 دی چه تفکری است؟ آیا با تفکر حسینی در ارتباط است؟

 

امام جمعه جعفراباد: تفکر 9 دی تفکر انقلابی است، تفکری که ریشه اش را از قیام امام حسین (علیه السلام) گرفته است. این یک تفکر با هویت و با شناسنامه است. شعار امام حسین (علیه السلام) هیهات منّا الذّله بود و انقلاب ما هم با شعار نهضت ما حسینیه رهبر ما خمینیه شکل گرفت. 9 دی هم فریاد یا حسین بود که بساط فتنه گران را در هم پیچید.

 

پایگاه خبری مغان امروز آیا این تفکر می تواند در مقابل دشمنان و مخصوصا داعش ایستادگی کند؟

 

امام جمعه جعفراباد: گسترش فرهنگ مقاومت و شهادت در جهان اسلام و پایداری عراق و سوریه تا امروز ریشه گرفته از همین تفکر هیهات منّا الذّله است. تا زمانی که روحیه مقاومت و استکباری ستیزی در امت های اسلامی وجود دارد در مقابل هم دشمنی توان ایستادگی و مقاومت دارد، داعش در مقابل این تفکر عددی به حساب نمی آید.

 

پایگاه خبری مغان امروز وظیفه خواص جامعه در وضعیت کنونی چیست ؟

 

امام جمعه جعفراباد: عده ای از فتنه گران و حتی کسانی که در رسانه ملی از عمل خود ابراز برائت کردند حالا که آبها از آسیاب افتاده دوباره به جمع دوستان فتنه گر خود برگشته اند و همراه با دیگر فتنه گران سعی می کنند طوری جلوه دهند که انگار نه انگار فتنه ای در کار افتاده بوده است. خواص جامعه باید همیشه این وقایع و حوادث را برای مردم یادآوری کنند تا عمل ننگین فتنه گران فراموش نشود. بزرگداشت یوم الله 9 دی هم یکی از این وظیفه هاست.

 

پایگاه خبری مغان امروزوجه تشابه 9 دی و 22 بهمن در چیست؟

 

امام جمعه جعفراباد: شباهت این روزها و بسیاری از روزهای دیگری که در تقویم انقلاب ما ثبت شده است این است که همگی ریشه گرفته از روح ایمان و تفکر عمیق دینی است. ریشه گرفته از تفکر استکبار ستیزی که حضرت امام خمینی (ره) آن را ایجاد کرد. خود حضرت آقا هم فرمودند که 9 دی 88 هم مثل 19 دی 56 در تاریخ این انقلاب ماندگار شد.

 

پایگاه خبری مغان امروز: اگر مطلب خاص دیگری دارید بفرمایئد.

 

امام جمعه جعفراباد: مردم همیشه به هوش باشند و گوش به فرمان رهبر خود بسپارند تا در مواقع حساس به موقع تصمیم بگیرند که دوباره چنین اتفاقاتی در این کشور و انقلاب رخ ندهد.

انتهای پیام/

 دیدگاه شما