تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18782
تاریخ انتشار: د, 1396/11/16 - 16:33
اجرای موفقیت آمیز طرح غربالگری اضطراب در شهرستان بیله سوار
رئیس اداره بهزیستی شهرستان بیله سوار از اجرای موفقیت آمیز طرح غربالگری اضطراب دراین شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صبح مغان، توحید هژیر با اعلام این خبر اظهار داشت: این طرح برای اولین بار در شهرستان و ویژه گروه هدف کودکان ۵-۶سال توسط مرکز مشاوره عمومی ارسباران از مراکز تحت نظارت حوزه پیشگیری این اداره اجرا شد.
وی افزود: از بین ۵۰۰نفر کودکان شامل سنین طرح براساس ارزیابی توسط پرسشنامه اضطراب اسپنس۵۵ نفر مضطرب تشخیص داده شده که این امر نیز توسط مشاوران این اداره با استفاده از فنون روانشناختی از جمله روشهای شناختی-رفتاری مورد بررسی قرار گرفته ورهنمودهای لازم ارائه گردید.
هژیر ادامه داد: علاوه بر خود کودکان مضطرب تشخیص داده شده،والدین این کودکان نیز راهنماییهای لازم را درخصوص چگونگی برخورد با مسئله وروشهای برطرف نمودن آن دریافت نمودند.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان بیله سوار گفت: مشکلات اضطرابی از جمله مشکلات شایع دوران کودکی بوده واین مشکلات خوشبختانه با مداخلات اندک روانشناسان ومشاوران تلاشگر به راحتی تشخیص ودرمان میشوند و والدین از این بابت هیچ دلهره ای به خود راه ندهند.
وی درپایان ضمن اشاره به اینکه این طرح از اوایل آبانماه شروع شده بود اظهار کرد: کلیه هزینه های اجرای این طرح شامل تکمیل پرسشنامه، مصاحبه با کودکان و والدین آنان توسط اداره بهزیستی تامین، و خانواده ها از این بابت متحمل هزینه نشده اند .

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد
برچسب‌ها: 


دیدگاه شما

دیدگاه‌ها

عالی